Adipex – śmiertelne odchudzanie?

Suplement a raczej lek (produkowany dla osób z zaburzeniami metabolicznymi) ten cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które chcą w kilka tygodni pozbyć się zbędnych kilogramów. Miliony osób odchudzają się z Adipexem bo jest szybki i skuteczny. Ale zdaniem wielu ekspertów w jego składzie znajdują się substancje niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jaka zatem jest prawda? Czy słuszna była decyzja głównego inspektoratu farmaceutycznego odnośnie wycofania leku Adipex z obiegu?

Skąd wziął się Adipex na polskim rynku i co tak naprawdę zawiera?

Jak wiele leków i suplementów diety, Adipex sprowadzany jest do Polski z Czech. Tam właśnie znajdują się zakłady produkujące leki opatentowane w zachodniej Europie, przeznaczone na rynek wschodni, głównie Polskę i kraje byłego Związku Radzieckiego. W większości krajów Unii Europejskiej rozprowadzanie Adipexu jest jednak zabronione – taka sytuacja ma miejsce także w Polsce. Mimo tego Adipex sprzedawany jest przez internet na polskojęzycznych stronach.

Dlaczego jednak ten lek okazał się tak niebezpieczny? Odpowiada za to żywiczan fenterminy – substancja o działaniu narkotycznym, stymulująca wyrzut noradrenaliny w sposób podobny, jak ma to miejsce w przypadku amfetaminy. Fentermina i amfetamina mają ze sobą zresztą wiele wspólnego. Także w przypadku zażywania amfetaminy można zaobserwować zahamowanie apetytu o podobnym podłożu. Wyrzut noradrenaliny pobudza organizm, jednocześnie hamując większość naturalnych potrzeb – sen, apetyt i pragnienie. W sytuacji normalnej, do wzmożonego wydzielania noradrenaliny w organizmie dochodzi pod wpływem sytuacji związanej z zagrożeniem lub gwałtownym stresem. Naturalne pobudzenie poprzez wyrzut noradrenaliny trwa do kilku godzin, po czym następuje faza zmęczenia i “odsypiania”. Tłumaczy to popularne wyrażenie, że z kogoś “zeszła adrenalina”, odnosząca się do zmęczenia osób, które doświadczyły nagłego stresu (np. ofiar wypadków, napadu).

Przy przyjmowaniu fenterminy organizm cały czas jest nienaturalnie pobudzony. Dochodzi nie tylko do zaniku łaknienia, ale też zaburzenia cyklu snu. Ciało nie ma szans wypocząć. Nie chodzi tu jednak jedynie o możliwość wystąpienia niepohamowanego zmęczenia po odstawieniu Adipexu czy innego środka z fenterminą. Nadmierny wysiłek obciąża w wielkim stopniu praktycznie wszystkie układy i organy w organizmie, mogąc skutkować chociażby zawałem serca czy udarem mózgu.

To musisz wiedzieć!

Adipex to jeden z najbardziej kontrowersyjnych preparatów na odchudzanie. Przez wielu jest uznawany za antidotum na otyłość, ponieważ w krótkim czasie pozwala pozbyć się nawet do 30 zbędnych kilogramów. Dla osób, które przez lata bezskutecznie walczyły z zalegającą tkanką tłuszczową, jest on ostatnią deską ratunku. Lekarze przestrzegają jednak przed stosowaniem Adipexu. Okazało się bowiem, że preparat ten naraża pacjentów na poważne skutki uboczne, prowadzące do utraty zdrowia i życia. To właśnie z tego powodu lek został wycofany z aptek na terenie całej Unii Europejskiej. Nadal jednak prowadzona jest jego produkcja i nielegalna sprzedaż przez Internet.

Adipex powstał jako silny lek na odchudzanie dla beznadziejnych przypadków. Był przeznaczony dla osób, u których żadne inne metody walki z otyłością nie przynosiły efektów. Jego skuteczność sprawiła jednak, że o Adipexie zrobiło się głośno w mediach. Z czasem tabletki zaczęły przyjmować modelki, a potem także kobiety, które chciały zdobyć wymarzoną wagę parę tygodni przez wakacjami.

Jak działa fentermina?(główna substancja aktywna Adipexu)

Według badań, zażywanie ferterminy zmniejsza masę ciała o 12.2-13 kg w ciągu 9 miesięcy, co daje 1,4-1,5 kilograma miesięcznie. Lepsze efekty daje przyjmowanie jej z przerwami, co 3 miesiące.

W jednym badaniu wzięło udział 74 osoby. Eksperyment trwał 12 tygodni. Waga ciała spadła średnio w grupie fenterminy o średnio 8.1 kg. Niestety, przy tym fentermina wykazała dużą pokrewność w działaniu do amfetaminy. Zbadano cztery substancje pod kątem wyrzutu noradrenaliny: amfetaminę, efedrynę, metaamfetaminę oraz fenterminę. Wyniki kształtowały się następująco:

 • efedryna osiągnęła wskaźnik: 72.4 nmol/l pod względem wyrzutu noradrenaliny,
 • fentermina osiągnęła wskaźnik: 39.4 nmol/l pod względem wyrzutu noradrenaliny,
 • metaamfetamina osiągnęła wskaźnik: od 12.3 do 27.5 nmol/l (w zależności od odmiany), pod względem wyrzutu noradrenaliny,
 • amfetamina osiągnęła wskaźnik: 7.07 nmol/l pod względem wyrzutu noradrenaliny.

Jak widać, fentermina zajęła miejsce pomiędzy efedryną i metaamfetaminą, przy czym efedryna jest uznana za środek o działaniu dopingującym, powodującym uzależnienie psychiczne i, przy przedawkowaniu, mogący doprowadzić do zaburzeń kardiowaskularnych. Metaamfetamina to z kolei silny narkotyk o działaniu euforyzującym i powodującym nadmierne pobudzenie seksualne. Metaamfetamina jest też bardzo toksyczna i szybko prowadzi do uzależnień.

Porównując więc te substancje możemy przewidzieć tym samym działanie fenterminy. Podobnie jak efedryna, ma ona działanie pobudzające i dopingujące. Posiada też podobny zestaw skutków ubocznych zażywania: nieprawidłowości w pracy układu krwionośnego, bezsenność, ale także niepokój i możliwość wystąpienia euforii, manii czy halucynacji. Z metaamfetaminą z kolei fenterminę wiąże stosunkowo duża toksyczność dla układu nerwowego.

Warto przy tym pamiętać, że amfetamina, chociaż jest uważana za narkotyk i zakazana w wielu krajach na świecie, również, jak fentermina, czasami jest stosowana w leczeniu skrajnej otyłości.

 

O!Slim – (kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej)

Czas odchudzania
Trwałość odchudzania
Skutki uboczne
Dostępność

oslim-wykres

Adipex

Czas odchudzania
Trwałość odchudzania
Skutki uboczne
Dostępność

adipex-wykres

Nieznany składnik, który uzależnia

Rewolucyjne działanie tego preparatu sprawiło, że coraz więcej osób zaczęło się zastanawiać, jak tak naprawdę działa Adipex. Jego skład był naprawdę unikalny, a kluczowa substancja odchudzająca, fentermina, miała zapewniać długotrwałe uczucie sytości. Tak zresztą też było w praktyce. Jednak ta egzotycznie brzmiąca nazwa była jedynie synonimem dla amfetaminy – wyjątkowo silnej i dobrze znanej substancji odurzającej.

Podobnie jak inne narkotyki, fentermina uszkadza narządy wewnętrzne i powoduje ich nieodwracalną degradację. Jest także silnie uzależniająca, a przyjmowanie jej przez dłuższy czas prowadzi do zaburzeń osobowości i poważnych problemów psychicznych. A na dodatek wywołuje szereg niebezpiecznych skutków ubocznych, w tym: upośledzenie pracy serca, wzrost ryzyka wystawienia zawału, zaburzenia trawienia oraz zapalne zmiany skórne. Wielu pacjentów skarżyło się także na dolegliwości specyficzne dla zespołu uzależnienia od narkotyków. W ich przypadku konieczne było zastosowanie wielotygodniowego leczenia odwykowego.

Kto absolutnie nie powinien zażywać Adipexu?

Z uwagi na negatywne działanie na układ naczyniowy powinny się tego leku wystrzegać wszystkie osoby z wysokim ciśnieniem, problemami kardiologicznymi wszelkiej maści, nadciśnienie płucne. Jest to o tyle znamienne, że otyłość (będąca wskazaniem do stosowania Adipexu) bardzo często łączy się z chorobami układu naczyniowego. Jednak takie osoby szczególnie powinny unikać fenterminy, z uwagi na wystąpienie możliwości zawału serca.

Istnieje także szereg substancji, z którymi absolutnie nie można łączyć Adipexu. Są to stymulanty wszelkiej maści (a więc i kofeina zawarta w kawie, herbacie czy coli), alkohol, papierosy, niektóre leki antydepresyjne lub nasenne. Adipex jest substancją wchodzącą bardzo chętnie w interakcje z różnymi lekami – dodawana ulotka podaje niemalże 500 (!) różnych substancji, z którymi może kolidować, w tym w 89 przypadkach mogą wystąpić komplikacje, kończące się nawet śmiercią.

Z uwagi na negatywny wpływ na układ nerwowy, z Adipexu powinni zrezygnować także ci, którzy leczą się lub leczyli w przeszłości psychiatrycznie. Adipex ma toksyczny wpływ na układ nerwowy po dłuższym stosowaniu, może wywołać: manie, halucynacje, epizody psychotyczne, urojenia. Szczególnie więc powinny tego leku unikać osoby ze zdiagnozowaną schizofrenią lub takie, które mają schizofrenika w rodzinie. Jakikolwiek epizod psychotyczny (także wywołany alkoholem czy narkotykami) w życiu jest bezwzględnym przeciwwskazaniem, nawet, jeśli wystąpił raz i nie powtarzał się przez następne lata.

Jeśli chorujesz na cokolwiek z listy przeciwwskazań do przyjmowania Adipexu czy innych środków z fenterminą, bądź zażywasz substancje z listy pięciuset tych, które wchodzą w interakcję z fenterminą, przed zażyciem tego środka koniecznie skonsultuj się z lekarzami następujących specjalizacji: kardiologiem, psychiatrą, neurologiem, lekarzem prowadzącym, lekarzem wystawiającym recepty na zażywane przez ciebie leki.

Zażywanie fenterminy/Adipexu jest wręcz zakazane również dla kobiet w ciąży i karmiących.

Nie ryzykuj swojego życia!

Jeśli naprawdę marzysz o pozbyciu się zbędnych kilogramów, nie idź na skróty. Nie eksperymentuj ze szkodliwymi substancjami, których pochodzenia nie znasz. Zamiast tego połącz zdrową dietę z ćwiczeniami fizycznymi oraz roślinnymi środkami wspomagającymi odchudzanie. Tylko w ten sposób szybko zdobędziesz wymarzoną sylwetkę i będziesz cieszyć się witalnością i dobrym samopoczuciem.

FAQ – dotyczące Adipexu (pytania zadane przez czytelników)

Czy Adipex uzależnia?

Stosowanie Adipexu może doprowadzić do rozwoju uzależnienia od niego. Zawsze należy pamiętać, że jest to środek pochodny amfetaminy i metaamfetaminy, substancji znanych z szybkiego i skutecznego uzależniania. Dodatkowo, po pewnym czasie stosowania organizm zaczyna, jak przy większości narkotyków, uodparniać się na dotychczas pochłaniane dawki. Pacjenci zażywający Adipex mówią więc o napadach głodu, które pojawiały się po jakimś czasie stosowania środka. Jest to znak, że fentermina przestaje działać i należy wziąć większą dawkę. Producent jednak radzi odstawić lek po trzech miesiącach – takie działanie ma na celu nie doprowadzenie do rozwinięcia  się uzależnienia i całkowitego wyjałowienia organizmu.

Czy po terapii Adipexem występuje efekt jojo?

Jak przy wielu lekach powodujących zanik łaknienia, przy zażywaniu Adipexu może wystąpić efekt jojo. Wynika to z tego, że efekt chudnięcia wywoływany jest mechanicznie poprzez hamowanie głodu. Osoby otyłe, mające utarte złe nawyki żywieniowe, po odstawieniu Adipexu i przywróceniu łaknienia wracają szybko do spożywania zbyt kalorycznych czy niezdrowych posiłków.  Badania wykazują, że nawet 75% osób przyjmujących Adipex wrócilo po pewnym czasie do wyjściowej wagi.

47 thoughts on “Adipex – śmiertelne odchudzanie?

 1. Kurde to bardzo silnu srodek na odchudzanie ale faktycznie dziala. Nie zalecam brac go dlugo bo moze uzaleznic. Moja kolezanka schudla 34 kg w niecale 5 miesiecy bez cwiczen i wydaje mi sie ze przesadzila bo wyglada jak dla mnie zle . Po prostu jest za chuda

 2. Mialam problem z schudnieciem bralam wszystki i nic nie pomagalo. Dopiero po adipexie schudlam 10 kg i jak narazie efektu jojo nie ma

 3. Adipex to bardzo silny lek na otylosc. Wszyatko co napisane w artykule wyzej to prawda. Ale czego sie nie robi dla pieknej i szczuplej figury. Ja i moje kolezanki schudlysmy szybko i duzo

 4. Ciezko go zdobyc ale jesy najlepszy na szybkie zrzucenie kg ! Bralam nic mi nie bylo ale ja bralam tylko miesiac chcialam schudnos 6 kg i mi sie udalo!

 5. Wazylam 123 kg moje zycie nie mialo sensu. Zaczelam brac Adipex i schudlam w pol roku 47 kg .. wiem ze to brzmi niewiarygodnie ale tak wlasnie bylo. Polecam osoba otylym ktorym zycie moze sie zmienic o 180 st

 6. Adipex to chyba najsilniejszy lek na odchudzanie i którym słyszałam. Nigdy nie stosowałam ale mam bliską koleżanke ,która go brała i schudła bardzo szybko ponad 20 kg . Nie wiem dokładnie w jakim czasie ale na oko wydaje mi się że było to od lutego do maja bo na majówke już wyglądała zupelnie inaczej.. bardzo mało jadła bo podobno to zatrzymuje łaknienie

 7. Potwierdzam Adipex jest bardzo silny!!! Stosowałam tylko 2 miesiące a schudłam 12 kg bez żadnych cwiczeń. Nie miałam w ogole apetytu . Wręcz zmuszałam się do jedzenia

 8. Witam moja żona to stosowała i schudła ponad 30 kg w pół roku .. była troche nerwowa i mało jadła . Cieszę się że pozbyła się kompleksów ale to tak silny środek że nie pozwoliłbym na to 2 raz.

 9. Kurde czytam i czytam i chyba chciałabym tez to stosowac utylam ostatnio 16 kg i mam depresje. Jak moge zamowic Adipex?

 10. Przytyłam okropnie i mam duży celulit nie wiem jak mogłam się do takiegk stani dopuścić… jakies namiary na adipex?

 11. Brałam schudłam 17 kg w 3 miesiące . Adipex to bardzo silny środek na odchudzanie. Mi nic po nim nie było. Każdy sam indywidualnie powiennien to przemyśleć. Ja polecam

 12. Ja stosowałam i nic mi nie bylo ale moja kumpela ma salbe serce i po miesiacu brania musiala odstawic bo sie kiepsko czula i miala dusznosci. Obudwie schudlysmy po 10 kg w miesiac

 13. ŁYKAŁEM ADIPEX PRZEZ 3 MIESIĄCE I SCHUDŁEM 23 KG .. TERAZ ROBIE RZEŹBE NA SIŁCE . NIC MI NIE BYLO PO TYM POLECAM DLA TYCH KTÓRZY CHCĄ ZROBIĆ DUŻĄ RWDUKCJE!

 14. Silny i skuteczny , ale taķże bardzo uzależniający srodek na odchudzanie. Słyszałam o nim. Jest dostepny nielegalnie ale działa.

 15. Stosowałam ten lek przez 1 miesiąc bo kiepsko się po nim czułam. Schudłam 7 kg teraz wziełam się za siłownie i chce zrzucić jeszcze 3 kg . Wtedy będe szcześliwa

 16. Witam jakie skutki uboczne oprócz duszności miałyscie? Problemy z miesiączką? Albo hormonami? Proszę o informacje jeżeli ktoś takowe miał

 17. Biore adipex od 19 dni . Początki były ciężkie bo czułam się jakbym jechała wciąż na rowerze albo była po bieganiu. Teraz jest lepiej mam w dzień dużo energii i nie chce mi się jeść. Schudłam 8 kg a mój cel to 15

 18. Bardzo dobry środek jeżeli ktoś ma dużo do zrzucenia np po ciąży itd. Ja brałam i schudłam 9 kg w 3 tyg bez niczego innego

 19. Czy ktoś umarł po tym?? Czy jeżeli się bierze tylko jedna dziennie to nie jest to niebezpieczne?? Teoche sie cykam.ale chce schudnac

 20. Jeżeli przedawkujesz to napewno można się przekrecić… nie radzę stosować osobą które mają problemy z sercem albo astmą. To jest na prawdę silny lek na otyłość!

 21. Ja słyszałam że oprócz tego że można dostać zawału , może wyskoczyć jeszcze jakaś wysypka na skórze. Ten adipex działa na pewno ale jest niebezpieczny

 22. Adipex Działa ! W Bydgoszczy można go łatwo dostać. Ludzie Ogłaszają się na fb i na innych ogłoszeniach internetowych

 23. Brałam adipex przez 6 tygodni i schudłam 14 kg mam nadzieje ze nie będe musiała już nigdy więcej tego brać bo kiepsko się po tym czułam. Ale dziala to fakt!

 24. Mega mocny produkt na rynku chyba najmocniejszy ze wszystkich jakie znam. W końcu to lek na otyłość. Działa najbardziej na tych bardzo otyłych.

 25. Brałam i nic mi nie było. Czułam się dobrze , może byłam lekko pobudzona ale mi to pasowało;) schudłam 10 kg w miesiąc

 26. Ten Adipex jest mocny w hu.. działa ale rozpier.. organizm . Znam laski które uzależniły się od tego i zawsze jak przytyją biorą go potem znowu źrą i za jakis czas znowu biorą. Trzeba uważać

 27. Od lat zmagam sie z nadwagą Nic nie działa Jem naprawdę mało ale słodycze zawsze mnie skuszą Cóż – silna wola jak szmata Bardzo proszę o info gdzie można kupic oryginalny Adipex To dla mnie ostatnia deska ratunku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *