Wybieraj tylko to, co bezpieczne, unikaj blokerów wchłaniania tłuszczu!

 Zły wybór możesz przypłacić zdrowiem

W dzisiejszych czasach trudno kupić w aptece lek, do którego nie byłoby dołączonej ulotki z całym szeregiem potencjalnych efektów ubocznych, jakie może on wywołać. Niestety ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji organizmu dotyczy wielu powszechnie znanych i dostępnych leków oraz suplementów na odchudzanie.  Dobitnym tego przykładem  jest popularny  środek  blokujący wchłanianie tłuszczu o nazwie „Alli”. Wywołuje on przykre skutki uboczne takie jak rozwolnienie czy wzdęcia. Ale na tym nie koniec.  Jak informuje „The Daily Express”, ponieważ pigułki „Alli” zawierają lek o nazwie orlistat, osobom, które go przyjmują  zagraża niewydolność narządów wewnętrznych, bóle głowy, problemy żołądkowe, depresja i zmęczenie. Prof. Bingfang Yan twierdzi, że jego badania wykazały negatywne i nieodwracalne działanie nawet niewielkich dawek „Alli”.

„Alli” nie jest przypadkiem odosobnionym

Szkodzą Nam w zasadzie wszystkie specyfiki, które blokują wchłanianie tłuszczów w jelitach. Dzieje się tak, ponieważ blokują one nie tylko wchłanianie tych tłuszczy nasyconych, które organizm lubi odkładać, ale hamują też przyswajanie kwasów  tłuszczowych nasyconych niezwykle ważnych dla Naszego zdrowia. Tłuszcze nasycone są niezbędne do prawidłowej pracy narządów wewnętrznych, właśnie dlatego  blokowanie ich wchłaniania jest fatalnym pomysłem. Brak tłuszczów nasyconych to w konsekwencji nieprawidłowe funkcjonowanie ścian komórkowych. Samo serce preferuje kwas palmitynowy i stearynowy (z grupy tłuszczy nasyconych) jako źródło energii. Bez tłuszczy nasyconych kości nie są w stanie wchłaniać wapnia. Bez nich wątroba gorzej sobie radzi z negatywnymi skutkami picia alkoholu i zażywania leków takich jak  paracetamol. Surfaktant wewnątrz płuc, który chroni płuca, prawie w całości składa się z kwasu palmitynowego. Co więcej, kwasy tłuszczowe nasycone pobudzają produkcję potrzebnych hormonów. Pomagają także utrzymać równowagę bakteryjną w układzie pokarmowym. Mają one jeszcze jedną właściwość, której w szczególności powinny być świadome osoby pragnące schudnąć: spożywanie tłuszczy nasyconych redukuje spożycie węglowodanów i wielonienasyconych tłuszczy roślinnych. Tłuszcze nasycone sprzyjają więc odchudzaniu !
Nie sposób pominąć też fakt, iż blokery wchłaniania tłuszczu pozbawiają organizm niezbędnych kwasów tłuszczowych nienasyconych, jak również pozbawiają organizm rozpuszczalnych w tłuszczach witamin: A, D, E i K.

Jak chudnąć bez szwanku dla zdrowia?

Zapomnij o wszelkich blokerach wchłaniania tłuszczu, cóż z tego, że może dzięki nim schudniesz, jeśli nadszarpniesz przy okazji – być może nieodwracalnie – swoje zdrowie. Odchudzaj się z pomocą ekstraktów: organicznych, bezpiecznych i wolnych od skutków ubocznych. Człowiek nie jest doskonały i na ogół syntetyczne preparaty, które stworzył również nie są doskonałe. Dlatego zwróć się ku Matce Naturze. Sięgaj wyłącznie po to, co naturalne.

Zielona Kawa – bezpiecznie i bez efektów ubocznych

Suplement Zielona Kawa zawiera wyłącznie ekstrakty starannie wyselekcjonowanych gatunków roślin, których dawki są bezpieczne. Jest wolna od jakichkolwiek chemicznych dodatków. Nie blokuje przyswajania tak ważnych dla zdrowia nasyconych kwasów tłuszczowych. I posiada udowodnioną klinicznie skuteczność, o której możesz przeczytać tutaj:
(link do artykułu nr 1).

Źródła:

http://www.polskatimes.pl/artykul/566199,dieta-droga-do-bycia-szczuplym-zdrowym-i-wiecznie-mlodym,2,id,t,sa.html

www.eufic.org/article/pl/page/RARCHIVE/expid/23/

http://whqlibdoc.who.int/trs/WHO_TRS_916.pdf

http://www.eufic.org/article/pl/4/9/artid/Blizsze-spojrzenie-tluszcze-nasycone/

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *