Włoska pasta najlepsza i basta!

Włoska kuchnia ma kilka specyficznych potraw a jednym z podstawowych produktów Włoch, z których składa się spaghetti jest właśnie makaron.

Z makaronu robiona jest jedna z najbardziej charakterystycznych potraw, czyli spaghetti bolognese. Znane jest na całym świecie i chwalone przez wielu smakoszy.

Historia makaronu w pigułce

Makaron niewątpliwie kojarzy się z Włochami. A co spowodowało, że akurat ten kraj zapoczątkował produkcję pasty na ogromną skalę?
Otóż do produkcji makaronu potrzebne było idealne miejsce do przechowywania i wysuszania pszenicy. Do XVI wieku makaron był uważany za produkt przeznaczony dla osób z wyższych sfer społecznych, ponieważ jego produkcja wymagała dużego nakładu finansowego. Kiedy odkryto, że wybrzeże Włoch jest idealnym miejscem na sprowadzanie pszenicy i suszenie makaronu, wszystko stało się prostsze i bardziej dostępne.
Takim oto sposobem makaron zaczął być wszechobecny na włoskich terenach i stał się wizytówką tego kraju.

Znane i lubiane spaghetti bolognese

Ciężko znaleźć kogoś, kto nigdy nie jadł tej potrawy. Chyba jedno z najbardziej znanych dań, które większość ludzi lubi i kojarzy z włoską kuchnią.
Spaghetti składa się przede wszystkim z ugotowanego, długiego makaronu, odpowiednio przygotowanego sosu, a to wszystko posypane jest serami parmezanem lub pecorino.
Potrawa nie jest trudna i nie wymaga dużo czasu w przygotowaniu jej, lecz smak jest niepowtarzalny i wyjątkowy.

Nikt nie ma wątpliwości, że kuchnia włoska jest jedną z najbardziej charakterystycznych i rozchwytywanych kuchni na całym świecie. Bogactwo tradycji i mnóstwo przepysznych potraw rozkochuje w sobie wszystkich miłośników jedzenia.
Już na sama myśl o makaronie z soczystym sosem i rozpuszczonym serem, kubki smakowe są pobudzone do granic możliwości.

One thought on “Włoska pasta najlepsza i basta!

  1. Uwielbiam makaron! Mogę spożywać go nawet kilka razy dziennie 😉 Staram się sporządzać z nim zdrowe posiłki, tzn. na przykład z warzywami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *