Nowa, zielona Coca-Cola

coca_cola

Na rynku pojawiła się nowość. Dość zaskakująca wersja Coca-Coli- produktu z wyrobioną marką i smakiem rozpoznawanym na całym świecie.
Nowy produkt to Coca-Cola Life. Ma zmieniony skład i etykietę. Dotychczasowa, czerwona etykieta została zmieniona na zieloną- w gruncie rzeczy całkowicie przeciwną i dość niespodziewaną. Zielona Coca-Cola słodzona jest połączeniem cukru i stewii. Stewia pochodzi z Paragwaju, gdzie jest używana od setek lat jako naturalny słodzik. Paragwajczycy stosują także stewie do leczenia otyłości i nadciśnienia tętniczego. Połączenie tych dwóch składników daje o połowę mniej kalorii niż w klasycznej Coli- (108 kalorii na 600 mililitrów). Na chwilę obecną zasmakować tej innowacji mogą tylko Argentyńczycy, ponieważ tam napój został wprowadzony na rynek, jako pierwszy.

Najciekawsze z tego wszystkiego jest to, że zmiana ta wywołała duże zainteresowanie wśród konsumentów, a tak naprawdę Coca-Cola była pierwotnie napojem w kolorze zielonym. Została wynaleziona przez aptekarza z Atlanty J. S. Pembertona. Na samym początku miała być środkiem medycznym. A w gruncie rzeczy gdyby nie barwniki, dalej byłaby zielonkawa. Być może Coca-Cola Life to jakieś nawiązanie do historii…
Warto też wiedzieć, że na światowym rynku jest mnóstwo rodzajów Coli, tyle, że nie we wszystkich krajach jednocześnie są dostępne.

Oto kilka z nich:

-Coca-Cola Light Sango
-Diet Raspberry Coke
-Diet Coke with Lime
-Diet Coke Vanilla
-Diet Coke with Lemon
-Coca-Cola Zero
-Caffeine Free Diet Coke
-Diet Coke with Cherry
-Diet Coke Black Cherry Vanilla
-Diet Coke sweetened with Splenda

Mimo wszystko nowy wygląd i smak Coca-Coli intryguje. Póki co pić i oceniać smak mogą tylko ludzie w Argentynie. Niemniej nie wyklucza się możliwości, że Zielona Coca-Cola niebawem trafi na światowy rynek.

Fot. Coca-Cola

2 thoughts on “Nowa, zielona Coca-Cola

  1. Fajnie by było spróbować tej nowej coli :). Pewnie smakiem dużo się nie różni, ale jeśli jest słodzona też stewią to znaczy, że może być zdrowsza dla naszego organizmu. Wątpię jednak żeby ukazała się w Polsce szybko, o ile w ogóle, bo tutaj dostępne są tylko niektóre „rodzaje” Coli :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *