Forskolin – spektakularne tabletki pokrzywy indyjskiej

Pokrzywa indyjska – wykorzystywanie w celach zdrowotnych

zrzucanie-wagi-zwyciestwoPo nieoczekiwanym odkryciu prozdrowotnych właściwości odchudzających forskoliny (pokrzywy indyjskiej) zyskała ona w krótkim czasie bardzo dużą popularność. Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę na naturalne składniki i bezpieczeństwo stosowania. Wychodząc tym oczekiwaniom naprzeciw, wielu producentów w swoich innowacyjnych formułach odchudzających zawiera wyciąg z pokrzywy indyjskiej. Jak podczas każdego 'spektakularnego’ odkrycia takie tabletki jak forskolin posiadają swoich zwolenników, jak i krytyków, często niezwiązanych z tematem. Dla osób niezdecydowanych, który suplement diety na odchudzanie wybrać, poniższy artykuł przybliży Państwu ideę stosowania tabletek z wyciągiem z pokrzywy indyjskiej – forskolin.

Zasada działania Forskoliny (pokrzywy indysjkiej)

forskolin-pokrzywaWielu pokrzywę kojarzy z naszą polską odmianą. I dobrze, bardzo przypomina naszą krajową odmianę, jednak właściwościami zasadniczo się różnią. Odmianę indyjską znajdziemy w tropikach Azji południowej. Spotykanymi określeniami Forskoliny są również: Coleus Forskohlii, pochwiatka i potocznie pokrzywa indyjska. Zastosowanie tej odmiany pokrzywy w lecznictwie znane było już od stuleci. Starzy hindusi używali jej do pomocy w leczeniu układu krążenia, udrożenia układu oddechowego, pomocy usuwania kamieni z nerek. Forskolina zdaje się być pomocna również w przypadku kłopotów ze snem. Na początku lat 80. pokrzywa indyjska dotarła do Europy, gdzie zaczęto prowadzić wnikliwe badania pod względem różnych właściwości i możliwości jej stosowania. Po weryfikacji kilku z nich, okazało się, że Coleus Forskohlii wykazuje właściwości odchudzające. Z racji tego, że w przypadku innych schorzeń forsoklina nie wykazuje żadnych działań niepożądanych, zdecydowano się poszerzyć wiedzę na ten temat i specjaliści po krótkim czasie zaczęli opracowywać skuteczne, naturalne formuły odchudzające popularne obecnie na całym świecie.

Tabletki Forskolin na odchudzanie

Proces aktywowania cyklazy adenylowej to naturalne działanie organizmu przez hormony, dzięki któremu organizm redukuje zbędne zapasy tłuszczu zamieniając je w energię. Tabletki Forskolin z wyciągiem z pokrzywy indyjskiej inicjują i pobudzają ten proces. Ważną funkcję w tym procesie posiada cAMP – mianowicie transport tłuszczów do mięsni, gdzie przetwarzane są one na wszelkiego rodzaju energię.  Produktem przekształcenia przy pomocy forskolinu cząsteczki kwasu adenozynotrójfosforowego jest właśnie cAMP. Dzięki temu synteza białek zwiększa się (pozyskiwana jest jedynie beztłuszczowa masa ciała) a tłuszcz skuteczniej zostaje redukowany. Zadaniem suplementu Forskolin jest wspieranie naturalnych procesów w organizmie eliminując tym samym ingerencję w niego i możliwość występowania skutków ubocznych. Organizm podczas wysiłku korzysta z większych zapasów tłuszczu, dzięki czemu opóźniony jest proces kataboliczny. Cały proces odchudzania z pokrzywą indyjską przebiega łatwiej, szybciej i korzystniej.

Odchudzanie – kuracje odchudzające przy pomocy Forskolinu (pokrzywy indyjskiej)

naturalna-forma-pokrzywy-indyjskiej-forskoliny2Najprostszym sprawdzeniem znakomitości środka jest jego testowanie. Oczywiście aby miało to naukowe potwierdzenie, badanie musi być przeprowadzone w określonych warunkach, na grupie osób biorących i grupie tak zwanej placebo. W przypadku weryfikowania właściwości odchudzających forskoliny do potwierdzenia działania, specjaliści zorganizowali grupy osób z dużą otyłością. Były to zarówno kobiety jak i mężczyźni w różnym wieku, prowadzące zróżnicowany tryb życia, niekoniecznie wykazując się chociażby rekreacyjną formą aktywności sportowej.

Jak przebiegał test?
Kompletnie przypadkowo dobrane osoby do dwóch grup dostawały odpowiednio wyciąg z pokrzywy indyjskiej w postaci 1/4 grama. Druga grupa była grupą placebo.

Co zaobserwowano?
Po przeszło dwóch miesiącach przyjmowania suplementu (ok. dwóch opakowań) osoby z grupy przyjmującej wyciąg z pokrzywy schudły w zakresie -8,2 do 15,7kg. Natomiast badając grupę placebo efekt ten był zaledwie na poziomie 5,6 do 9,1kilograma. Eksperci przeprowadzający to badanie potwierdzili swoje hipotezy na temat przyspieszenia utraty tkanki tłuszczowej. Sformułowane wnioski jasno określają duży wpływ pokrzywy indyjskiej na proces odchudzania zarówno kobiet jak i mężczyzn. Od początku lat dziewięćdziesiątych do 2010roku, zanim produkty z indyjską odmianą pokrzywy trafiły na półki do sklepów, wszelkie badania i analizy na całym świecie wykonywano przeszło 15. tysięcy razy. Główną wypadkową większości badań był istotny wpływ zamiany cząsteczki ATP w cAMP – czyli cykliczny adenozyno-3,5monofosforan. Aby przybliżyć podstawę działania tego nuklotydu poniżej przedstawiamy jego najważniejsze informacje:

 • stymulacja naturalnego enzymu HSL – lipaza hormonozależna, dzięki czemu do wytwarzania energii wykorzystywana jest energia pozyskiwana z zapasów tłuszczu
 • podnosi stabilny poziom termogenezy (utrzymywanie temperatury ciała), dzięki czemu wytwarzane jest więcej ciepła, przez co spalane zostaje więcej kalorii
 • uczestniczy w procesie syntezy cząsteczek ATP, oraz aktywnie pomaga w utlenianiu komórkowym
 • przeciwdziała odkładaniu się tkanki tłuszczowej poprzez niszczenie jej budulca – liolizy
 • potęguje produkcję hormonów tarczycy

Wszechobecne opinie na temat tabletek Forskolin

forskolin_sidebarReasumując wyniki wszystkich przeprowadzonych badań i analiz, można śmiało stwierdzić,że forskolina (pokrzywa indyjska) to jeden z niewielu naturalnych środków na odchudzanie. Suplementy z czystym wyciągiem z rośliny (np. Forskolin) to sprawdzone, poparte licznymi próbami skuteczne produkty. Zalecone do stosowania dla osób z nadmierną otyłością, również z tendencją wrażliwości na aktywne składniki różnych suplementów na odchudzanie. W przypadku osób z długofalowymi problemami z nadmiarem zbędnych kilogramów, Forskolin pomaga przywrócić prawidłowy poziom cAMP, który w sprawny sposób przywróci naturalny proces  redukowania tłuszczu.

Dzięki podniesieniu świadomości na temat działania interesujących nas produktów, w interpersonalny sposób możemy dobrać odpowiednie suplementy dla siebie. Zapewnienia specjalistów i ekspertów z dziedziny dietetyki potwierdzają tylko skuteczność działania takich substancji jak forskolina. Produkty zawierające wyciąg z pokrzywy indyjskiej takie jak Forskolin zasługują na największe zaufanie. Bezpieczeństwo stosowania, brak skutków ubocznych oraz zadowalające efekty naturalnego odchudzania powodują, że po Forskolin sięgają zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Tabletki pokrzywy indyjskiej ForskolinWażna informacja: Dla osób zainteresowanych specyfikacją, opiniami i specjalną ofertą Forskolinu producent zaproponował czytelnikom Naszego serwisu promocję. Bezpłatna dostawa tabletek Forskolin do domu.

ZAMAWIAM TABLETKI FORSKOLIN

+ korzystam z opcji darmowej przesyłki

26 thoughts on “Forskolin – spektakularne tabletki pokrzywy indyjskiej

 1. Tabletki Forskolin bardzo mi pomogły w utracie 10 kilo. Nareszcie czuję się dobrze w swoim ciele. Polecam ten suplement wszystkim kobietom, którym zależy na szybkim, bezpiecznym schudnięciu.

 2. Pokrzywa Indyjska może na coś pomóc? Nigdy w życiu bym o tym nie pomyślał. Człowiek uczy się całe życie. Cóż mam pewną część ciała zbyt grubą to może tabletki Forskolin mi na nią pomogą.

 3. Kupiłam tabletki Froksolin 2 miesiące przed swoim ślubem i był to najlepszy prezent jaki mogłam sobie sprawdzić przed tym najważniejszym dniem w moim życiu. Na ślubie wyglądałam rewelacyjnie, czułam się fantastycznie a to wszystko dlatego że udało mi się zrzucić aż 6 kg!:)

  1. U mnie było niemalże tak samo! 🙂 Także kupiłam Forskolin przed ślubem, nawet nie bardzo wierząc w to, iż przyniesie jakieś rezultaty. Ale jednak efekty były widoczne, nastąpił spadek wagi (8 kg). Na weselu wiele osób pytało, jak udało mi się osiągnąć taki efekt 🙂

 4. Forskolin działa zdecydowanie lepiej na organizm niż syntetyczne spalacze tłuszczu. Kop jaki daje jest naprawdę mocny, ale w sensie pozytywnym, bo daje napęd do działania. Przy odpowiednim doborze ćwiczeń można ładnie pokonać oponę na brzuchu.

 5. Namówiłem żonę aby zaczęła stosować forskolin po ciąży. W celu dojścia do dawnej formy. To co się dzieje i widzę zmiany jestem pozytywnie zaskoczony. Namawiam każdego na spróbowanie tego cudeńka:)

 6. Forskolin wpadł w moje ręce przypadkiem. Nie robiłam sobie nadziei ale pozytywnie mnie zaskoczył. Kilogramy stopniowo spadają i nie sądzę, że jeśli przestane go brać będzie nawrót kilogramów. W końcu coś co działa

 7. Korzystałam kiedyś z rośliny jaką jest pokrzywa indyjska. Bardzo skuteczna, pomogła mi nie tylko na odchudzanie. Myślę, że lepiej korzystać z naturalnych rozwiązań niż katować się chemicznymi tabletkami 🙂

 8. Sama korzystałam z Forskolin po ciąży i uważam, że efekt jest rewelacyjny. W krótkim czasie zrzuciłam część zbędnych kilo, a to dopiero początek. Liczę, że efekt końcowy będzie jeszcze lepszy.

 9. Przyznam, że nigdy wcześniej nie słyszałam o pokrzywie indyjskiej i jej zastosowaniach, ale teraz widzę, że jest to naprawdę drogocenna roślina posiadająca wiele wlaściwości. :))

 10. Już chyba przeszukałam cały internet, i dopiero teraz, kiedy straciłam nadzieję po przetestowaniu masy suplementów i diet, trafiłam tutaj. Pokrzywa indyjska czyni cuda w porównaniu do reklamowanych preparatów, zrzuciłam już 2 kg dzięki stosowaniu tego produktu. Z całego serca mogę polecić.

 11. Biorę teraz tabletki z pokrzywą na dolegliwości z pęcherzem. Szkoda, że wcześniej nie przeczytałam o Forskolinie – oprócz wyleczenia pęcherza mogłabym dodatkowo schudnąć dzięki pokrzywie indyjskiej.

 12. Od jakiegoś już czasu pijam raz dziennie pokrzywę… naszą. O pokrzywie indyjskiej i jej właściwościach dowiedziałam się w tym artykule. Szczerze mnie zaskoczyło pozytywne oddziaływanie na krążenie, sen i udrożnienie dróg oddechowych. Zdecydowanie dla mnie 🙂 No pewno wypróbuję!

 13. Po długim poszukiwaniu w sklepach, w internecie w końcu znalazłem. Biorę teraz tabletki z pokrzywą na dolegliwości z pęcherzem. Dzięki Forskolinie oprócz wyleczenia pęcherza mogę dodatkowo schudnąć dzięki pokrzywie indyjskiej.

 14. Zgadzam się z Pauliną, pokrzywa indyjska jest rzeczywiście bardzo skuteczna, a przy okazji nie ma takich skutków ubocznych jak niektóre chemiczne preparaty, a testowałam na sobie różne z nich :).

 15. Może to tylko 3 kilko, ale właśnie tyle musiałem ostatnio schudnąć przed zawodami, postanowiłem użyć tabletek z Pokrzywą Indyjską i sprawdzić rezultaty. Udało się, przy nie zmienianiu stylu odżywiania 3,5 kg mniej 🙂

 16. pokrzywa indyjska to świetny sposób na wspomaganie odchudzania. Wiadomo jednak, że lepiej jest również uprawiać sport, aby efekty były lepsze. Jest to świetny suplement diety i to w dodatku 100% naturalnych składników – żadnych konserwantów i sztucznych barwników, jak to jest w tabletkach i innych specyfikach na odchudzanie. Coraz więcej czytam o pokrzywie indyjskiej i muszę zacząć ją stosować… Można ją kupić w internecie bezpiecznie?

 17. Próbowałam rożnych środków ale są one niczym w porównaniu z Forskolin. Zawarta w nim pokrzywa indyjska działa cuda. U mnie już 5 kilo mniej 🙂

 18. Czy Forskolin naprawdę działa? Opis brzmi zachęcająco i ten naturalny składnik, czyli pokrzywa indyjska… Ale nie wiem, czy chcę faszerować się tabletkami… Komentarze sugerują, że pomaga nawet osobom otyłym. Mi zależy tylko na wspomaganiu zrzucenia wagi przy okazji uczęszczania na zajęcia z fitnessu. Chyba się zdecyduję.

 19. Wypróbowałam już mnóstwo produktów na odchudzanie. Nie zawsze były to środki naturalne, więc moje zdrowie było narażone, a odchudzanie zawsze kończyło się efektem jojo. Pół roku temu postanowiłam przetestować naturalny suplement diety – pokrzywę indyjską. Byłam sceptycznie nastawiona. Jednak po 3 miesiącach udało mi się schudnąć 8kg! I to bez żadnego efektu jojo. Do dzisiaj wciąż utrzymuję taką samą wagę jak w dniu zakończenia odchudzania.

 20. Gorąco polecam Forskolin. Dzięki nim udało mi się zrzucić 15 kilo! Pokrzywa indyjska ma niesamowite działanie. Polecam!

 21. Ja biorę już trzeci tydzień Forskolin i po dwóch tygodniach ubyło mi 3 kg. Myślę że wreszcie udało mi się znaleźć jakieś dobre tabletki na odchudzanie.

 22. Najwazniejsza w odchudzaniu jest motywacja dziewczyny, ja codziennie ogladam metamorfozy przed i po odchudzaniu i daje mi to kopa do cwiczen:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *