Hallu Forte – skuteczny aparat na haluksy

Zwyrodnienie w przedniej części stopy (strefa okołopaliczkowa) potocznie zwane jest haluksami. Jest to deformacja stopy polegająca na odginaniu się palców stopy w kierunku najmniejszego z nich. Tendencje do posiadania haluksów są dziedziczne, jednak odpowiedni tryb życia oraz systematyczna kontrola mogą nadwyraz dużemu zwyrodnieniu zapobiec. Przeważające problemy z 'haluksami’ mają kobiety. Dzieje się tak ze względu na chodzenie w butach na obcasie. Nienaturalne ułożenie stopy powoduje jej zmęczenie czego efektem jest dopasowanie stopy do pozycji sprzyjającej spoczynkowi. Przebywając w takim stanie kilka godzin dochodzi już do pierwszych objawów deformacji stopy.

Powstawanie haluksów – profilaktyka, objawy

haluks-zewnetrznyŁuk poprzeczny stopy odpowiedzialny za poprawne ułożenie palców jest główną przyczyną wszelkich zniekształceń. W przypadku kobiet chodzących na szpilkach narażony jest on na bardzo duże przeciążenia. Odczuwając ból organizm wysyła znaki obronne, w tym czasie buty na tylnim podwyższeniu powinny zostać zdjęte. Przy dalszym ruchu w takim położeniu stopa pracuje inaczej, co sprzyja jej deformacji i rozwoju płaskostopia. Cały ciężar ciała przenoszony jest na nieprawidłowo ułożoną przednią część, zdecydowanie mniej odporną na bodźce niż część tylna (pięta). Prawidłowa równowaga opierająca się na dużym palcu u nogi przenoszona jest na słabsze odpowiedniki. Tym samym siła działająca na zewnątrz potęguje rozpoczęte już negatywne procesy zniekształcenia palców i łuku poprzecznego stopy. Efektem jest osłabienie mięśni stopy i przejęcie nacisku przez stawy i kości.

„Hallu Forte wykazuje działanie prozdrowotne dzięki wzmocnieniu stawu skokowo-goleniowego.”

Ze względu na zmęczenie mięśni jest to możliwie najgorsze wyjście z sytuacji, gdyż stawy tak małej powierzchni nie są przystosowane na odbieranie siły nacisku całego ciała. W ten sposób powstają nieestetyczne zwyrodnienia zwane haluksami. Gdy nawet wczesne stadium zostanie zaniedbane, bądź po prostu niezauważone negatywny poziom wypaczenia samoczynnie się powiększy, dając coraz mniejsze szanse na przywrócenie prawidłowej budowy stopy. W większości przypadków niezbędna jest pomoc lekarza specjalisty, który wprowadzi aparaty lub ćwiczenia rehabilitacyjne. Podczas dużej deformacji w codziennym życiu nawet zwykłe obuwie ociera o wysuniętą, uwypukloną głowę i kość śródstopia. W miejscu wypaczenia zbiera się tak zwany woreczek wypełniony mazią, który systematycznie uszkadzany wywołuje stan zapalny kaletki. Następstwem tego jest obrzęk naskórka oraz spuchnięcie stopy, co prowadzić może do zwichnięć kostki lub pęknięć stawu śródstopno palcowego.

Pomocne aparaty – Hallu Forte aparat na haluksy

haluksy-zabiegNajważniejsze jest jak najszybsze podjęcie działań w przypadku zauważenia haluksów. Powszechna wiedza odnośnie powstawania, profilaktyki oraz leczenia haluksów jest niestety dosyć mała. W wielu przypadkach błędnie stwierdzona jest decyzja wyłącznie o leczeniu chirurgicznym. Hallu Forte to aparat do korekcji koślawych palców. Jest to proste urządzenie, łatwe w codziennym stosowaniu. Celem systematycznego używania jest powrót do pełnej sprawności i naturalnego położenia stopy. Aparat Hallu Forte to idealny zamiennik wszelkiego typu inwazyjnych, drogich zabiegów leczniczych, które do niedawna były tak popularne. Jakie można mieć oczekiwania podczas stosowania Hallu Forte? Sprawia, że palec zostaje prostowany do prawidłowej pozycji. Pobudzając przepływ krwi w stopie wpływa na niwelowanie płaskostopia, tym samym poprawiając jej wygląd. Hallu Forte przede wszystkim redukuje występujący ból i dyskomfort. Możliwość występowania stanów zapalnych jest dużo mniejsza, a nacisk na stopę przenoszony jest w prawidłowy sposób.

800x100_PL_120_haluksy_tkr-kulnaro_a5fc5a71

Działanie Hallu Forte

dzialanie-hallu-forteJakiego działania możemy się spodziewać zakładając aparat? Na pewno Hallu Forte działa na 3 podstawowe aspekty związane z problemami koślawych palców. Pierwszym z nich jest bezpośredni wpływ na odginanie stawu śródstopno-paliczkowego. Proces ten stabilizuje stopę powodując zatrzymanie dalszej demormacji. Zmniejszając możliwość występowania stanów zapalnych ogranicza ból związany z deformacją przedniej części stopy. Dzięki poprawionemu ukrwieniu wszelkie obrzęki i problemy z naskórkiem są szybciej odbudowywane co znacznie poprawia komfort chodzenia. Hallu Forte wykazuje działanie prozdrowotne dzięki wzmocnieniu stawu skokowo-goleniowego. Dzięki właściwościom ochronnym, stwarza w tym samym czasie profilaktykę dalszych negatywnych nacisków na stopy. Hallu Forte to aparat intuicyjny, prosty w użyciu. W tego typu przypadkach skuteczność można zawdzięczyć systematyczności stosowania. Uniwersalność aparatu bardzo wpływa na jego popularność. Hallu Forte dostosowuje się do każdego rodzaju i rozmiaru stopy. Zalecane stosowanie to zakładanie aparatu na noc, jednak z powodzeniem można stosować go w ciągu dnia. Przy pierwszych dniach stosowania można odczuć delikatny dyskomfort, który potwierdza skuteczność działania Hallu Forte. Nie są to jednak bardzo silne bóle, lub duży dyskomfort.

W jaki sposób posługiwać się aparatem Hallu Forte?

 1. apaarat-hallu-forte-nogiPasek znajdujący się na korektorze musi wskazywać zero
 2. Ostrożnie załóż aparat, aby miękka gąbka zakrywała odstający haluks, a przednia część aparatu była po wewnętrznej stronie największego(pierwszego) palca u stopy
 3. Pasek znajdujący się obok stopy należy owinąć wokół jej zewnętrznej strony. Następnie osłonić górną część po czym zaczepić pasek korektora.
 4. Pasek nie może być za słabo naciągnięty. Sprawdź czy czujesz ucisk na palec i czy pasek jest elastyczny (stabilny)
 5. Po każdorazowym użyciu możesz stopniowo zwiększać ucisk na palec poprawiając jego odciąganie od nienaturalnej pozycji

Czy aparaty Hallu Forte to rozwiązanie dla wszystkich?

hallu_forte_sidebarHallu Forte jest możliwie naturalnym i prostym urządzeniem z powodzeniem stosowanym przez wiele kobiet obecnie już w wielu krajach Europy. Przeciwwskazaniami do stosowania są: cukrzyca, problemy z układem krążenia oraz używany może być jedynie przez osoby pełnoletnie.

Aparat Hallu Forte skutecznie niweluje bóle związane z koślawym palcem i negatywnym naciskiem na stopę. Koryguje on nienaturalne położenie palca poprawiając ukrwienie stopy, tym samym przynosząc odczuwalną ulgę. Dzięki uniwersalności Hallu Forte aparat przystosowuje się do każdego rozmiaru i grubości stopy. Zmniejszając ból przeciwdziała powstawaniu stanom zapalnym, które w konsekwencji mogłyby prowadzić do innych zwyrodnień stawów. Aparat korekcyjny Hallu Forte to prosta, uniwersalna, bezpieczna oraz przystępna cenowo forma walki z haluksami.

Faq odnośnie Hallu Forte – najczęstsze pytania

 • Czy stosując pierwszy raz aparat poradzę sobie z jego założeniem? – Bez najmniejszych problemów z zastosowaniem Hallu Forte poradzą sobie nawet początkujący użytkownicy. Zilustrowana instrukcja obsługi jasno przedstawia jak założyć aparat na zdeformowany palec.
 • Skąd taka skuteczność Hallu Forte? – aparat korekcyjny to prostota i bezpieczeństwo. Głównym elementem odpowiadającym za poprawne ułożenie stopy jest plastik ortopedyczny. Jego ukształtowanie pomaga przywrócić stopę do naturalnej postawy tym samym powraca żywotność stawu.
 • Czy są jakieś specjalistyczne zapewnienia o Hallu Forte? – Rekomendacje ekspertów z zakresu podologii oraz ortopedii tylko potwierdzają ważność certyfikatu Hallu Forte. Aparat Hallu Forte to bardzo dobra alternatywa dla inwazyjnych zabiegów np. chirurgicznych podczas leczenia haluksów.

aparat-korekcyjny-hallu-forteWażna informacja: Dla osób zainteresowanych specyfikacją, opiniami i specjalną ofertą Hallu Forte producent zaproponował czytelnikom Naszego serwisu promocję. Bezpłatna dostawa Hallu Forte do domu.

ZAMAWIAM HALLU FORTE

+ korzystam z opcji darmowej przesyłki

19 thoughts on “Hallu Forte – skuteczny aparat na haluksy

 1. Po kilku dniach stosowania Hallu Forte poczułam wielką różnicę. Czuję ulgę i brak spięcia w stopie. Zestaw jest wygodny do noszenia, nie przeszkadza w spaniu ani popołudniowej drzemce:)))))).

 2. Stosowałam aparat hallu forte, faktycznie poprawił stan haluksów. Ważne jest to aby nosić go systematycznie, bo inaczej nie przyniesie to dobrych efektów. Cieszę się że nie muszę robić zabiegu operacyjnego.

 3. Cholera nie jestem pewny czy nie mam czasem takiego problemu. Muszę to sprawdzić. Jeżeli okaże się, że moje obawy się potwierdzą to postaram się zakupić Hallu Forte.

 4. Haluksy mogą być bardzo nieprzyjemnym problemem. Połowa kobiet w mojej rodzinie się z tym problemem boryka i jeśli chodzi o Hallu Forte, to na rynku nie ma obecnie lepszego produktu.

 5. Jak do tej pory nie mogłam znaleźć żadnej metody na zniwelowanie skutków występowania haluksów. Dopiero aparat mi pomógł. Aż dziwne, ze tradycyjna medycyna kiepsko sobie radzi z taką przypadłością.

 6. Warto stosować, bo przynosi efekty. Ważna jest systematyka ale nie ma w noszeniu go większych problemów więc jest to łatwe. U mnie haluksy wystąpiły dziedzicznie więc ciesze się, że mogę sobie z nimi radzić

  1. A od jak długiego czasu stosujesz Hallu Forte? Chciałbym wiedzieć, czy przy dłuższym stosowaniu nie występują jakieś niepożądane efekty uboczne.

 7. Moja mama długo nie mogła sobie poradzić z problemem haluksów. Wszystko przez buty na obcasie, przynajmniej tak wywnioskowałyśmy… W końcu trafiłam na ofertę Hallu Forte i efekt jest niesamowity. Już po krótkim stosowaniu widać poprawę, mama bardzo zadowolona.

  1. Moja ciocia ma okropne haluksy. Ciągle na nie narzeka, a zabieg jak zabieg, każdy chciałby go uniknąć. Aparat prezentuje się dość ciekawie, ale cocia jeszcze z niego nie korzystała. Skoro Pani mama jest zadowolona to może warto, abym poleciła go ciotce?

   1. u mnie też niestety ten problem występuje, wina genów i niewygodnych butów właśnie 🙁 próbowałam nosić takie zwykłe silikonowe kliny, ale jakoś nie widzę poprawy… czekam na więcej opinii o halluforte, może też się skuszę, bo wizja zniekształconej stopy ani też zabiegu nie jest mi miła 😉

  2. Magdalena47709 Moja babcia ma też z tym problem, bardzo bolesna sprawa. Ale szukamy nieinwazyjnego sposobu na nie, bo wiadomo, że operacji się obawia. Muszę jej kupić to urządzenie. Najważniejsze, że utrzymuje stopę w odpowiedniej pozycji i mechanicznie uniemożliwia przemieszczanie się kości. Świetny patent, koniecznie muszę przekazać go dalej 🙂

 8. Haluksy to niestety częsty i trudny do wyleczenia problem. Może dzięki Hallu Forte to się zmieni. Ufam – zamawiam

 9. Haluksy są obrzydliwe i bardzo boję się, że kiedyś mnie to spotka. Widzę, że wiele kobiet zmierza się z tym problemem, zapewne jest to efekt noszenia nieodpowiedniego obuwia, tj. butów na wysokim obcasie. Niestety, bardzo je lubię. Czy taki aparat mogę zastosować również jako zapobieganie występowaniu haluksów?

 10. Ja mając lat 20 z problemem haluksów zmagam się już 5 rok… Boję się, że dalsze leczenie będzie wymagało operacji. Ale te pozytywne komentarze pod tym produktem wyglądają obiecująco. Bardzo dziękuję za wszystkie opinie, chyba skusze się na zakup Hallu Forte

 11. Ja też martwię się, że kiedyś będę się zmagać z problemem haluksów. Zwłaszcza, że ten problem dotyczy mojej babci i mojej mamy. A wcale nie „kochają” butów na wysokich obcasach. Muszę polecić im Wasz produkt, operacja jest zbyt inwazyjną metodą zwłaszcza dla starszych osób.

 12. Zgadzam się z przedmówcami Hallu forte jest warte zastosowania zwłaszcza w początkowych zmianach. W moim przypadku koślawe paluchy są dziedziczne, miała je mama i babcia. Hallu forte jest łatwy w stosowaniu, wystarczy odpowiednio założyć i już. Jeśli chodzi o wygląd palców nie widzę większej różnicy, ale w przypadku bólu jest on o wiele mniejszy. Jeżeli bardziej zależy wam na uldze, niż na względach estetycznych to polecam zdecydowanie 🙂

 13. Pomaga, mówię z własnego doświadczenia, ten korektor jest naprawdę bardzo dobry, mój haluks widocznie się zmniejszył, chodzenie nie jest już takie uciążliwe jak wcześniej, jestem po prostu zachwycona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *