Buniduo Gel Comfort – haluksy to nie problem! Działanie, efekty, opinie, kup teraz

Halluksy to problem dotykający głównie kobiet. Nie tylko szpecą profil stopy, lecz także doprowadzają do zwyrodnień stawów i w rezultacie uporczywego bólu. Daleko posunięte halluksy ograniczają wybór obuwia oraz doprowadzają do utrudnienia, a nawet uniemożliwienia poruszania się. Na szczęście, temu problemowi da się zapobiec mechanicznie – poprzez stosowanie stabilizatorów, takich jak Buniduo Gel Comfort.

Jak działa stabilizator na halluksy?

Ulotka Buniduo Gel ComfortCelem każdego stabilizatora jest umożliwienie mechanicznej korekty koślawego palca. Chociaż halluksy mogą mieć podłoże genetyczne, w większości przypadków powodują je czynniki zewnętrzne – takie jak noszenie zbyt ciasnego obuwia, obuwia o wąskich noskach, butów na obcasie. Dlatego też w leczeniu tej przypadłości również stosuje się metody mechaniczne, takie jak separatory i stabilizatory.

Separator ma za zadanie ustawić duży palec w odpowiedniej, fizjologicznej pozycji, jednocześnie zapobiegając dalszemu pogłębianiu się wady. Z uwagi na to, że wspomaganie leczenia halluksów wymaga zmiany patologicznie odgiętego stawu, zaleca się używać stabilizatorów zarówno w dzień, jak i w nocy. Prowadzi to do dużo lepszych efektów, niż zakładanie separatorów jedynie na noc.

Czym wyróżnia się Buniduo Gel Comfort?

Buniduo Gel Comfort to nade wszystko zestaw specjalnie dobranych korektorów do stosowania w dzień, oraz w nocy. Stabilizatory dzienne mają za zadanie nade wszystko poprawić komfort poruszania się oraz noszenia obuwia. Z tego powodu skonstruowane zostały tak, aby ćwiczyć mięśnie stopy, przywracać palec do pozycji naturalnej i sprawiać, że ciężar ciała zostanie rozłożony w sposób możliwie najbliższy fizjologicznemu. Dzięki temu działaniu, Buniduo Gel Comfort niweluje dolegliwości bólowe związane z nieprawidłowym ułożeniem palucha, co wydatnie poprawia komfort poruszania się pacjenta.

Z kolei separator przeznaczony do użytku na noc ma za zadanie głównie wspomaganie leczenia wady. Wykonany jest z grubszego silikonu medycznego, co ma na celu maksymalizacje działania podczas snu. Pomimo solidnej budowy, nie uwiera oraz nie utrudnia poruszania się.

Z czego zrobiony jest separator Buniduo Gel Comfort?

Oba separatory – na dzień i na noc – wykonane zostały z inteligentnego, oddychającego silikonu medycznego. Dzięki zastosowaniu tworzywa najwyższej możliwej jakości, korektory Buniduo Gel Comfort nie ocierają, nie powodują odparzeń oraz nie utrudniają chodzenia. Pasują do większości typów obuwia – nosząc Buniduo Gel Comfort, nie będziesz musiał kupować nowej pary butów.

Dodatkowo, korektory mają rozmiar uniwersalny, łatwo dostosowują się do stopy każdej wielkości oraz każdego stadium halluksów. Skuteczność Buniduo Gel Comfort we wspomaganiu leczenia została potwierdzona klinicznie, przez znanych specjalistów-ortopedów, a sam produkt posiada europejskie atesty świadczące o jego jakości.

Chcesz szybciej zlikwidować halluksy? Tego unikaj:

  • wysokie obcasy. Chociaż wiele kobiet uwielbia chodzić na wysokich obcasach, nie jest to obuwie ani zbytnio komfortowe, ani szczególnie zdrowe. Konstrukcja butów na wysokich obcasach sprawia, że ciężar ciała przenoszony jest na palce i przednią część stopy. Może to doprowadzić nie tylko do zwyrodnień stawów śródstopia(w tym haluksów). Przy noszeniu butów na wysokich obcasach, paluch jest nieustannie wypychany do wewnątrz.
  • płaskostopie. To popularne schorzenie w przypadku braku leczenia może być przyczyną wielu różnych wad. Od zwyrodnień kolan i bioder, poprzez skrzywienie kręgosłupa, do halluksów. W przypadku płaskostopia, to nieprawidłowe obciążenie mięśni sprawia, że palce zaczynają kierować się ku środkowi stopy, co finalnie powoduje halluks nie tylko palucha, ale też małego palca.
  • buty o ciasnych noskach. Ten rodzaj butów powoduje mechaniczne ściśnięcie palców ku sobie. Zdecydowanie nie zalecane jest zakładanie takiego obuwia codziennie – prócz halluksów powodują obtarcia, odparzenia i zapalenia stawów.
  • otyłość. Zbyt duża masa ciała nadwyręża stawy i mięśnie, także stóp. Chociaż halluksy nie są najpoważniejszym powikłaniem otyłości, warto zdawać sobie sprawę, że nienaturalnie napięte mięśnie mogą w rezultacie prowadzić do szeregu problemów ortopedycznych.
  • praca stojąca. Pracując w pozycji stojącej, pamiętaj o dobraniu odpowiednio wygodnych, dopasowanych butów z szerokimi noskami. W razie potrzeby, korzystaj z wkładek do butów – udowodniono, że praca polegająca na staniu 8-10 godzin w połączeniu z nieodpowiednio dobranym obuwiem może spowodować narastanie wad ortopedycznych, w tym halluksów.

Czy wiesz, że halluksy mogą mieć wpływ na poziom toksyn w organizmie?

Koślawy paluch, a zwłaszcza jego zapalenie i zmiany w układzie krwionośnym, mogą przyczynić się do wzrostu stężenia toksyn w organizmie! Wynika to z tego, że halluks powstaje zazwyczaj w obszarze powyżej receptorów związanych z wątrobą oraz gruczołów odpowiedzialnych za metabolizm. Z uwagi na to, halluksy mogą mieć wpływ na powstawanie takich schorzeń, jak: cukrzyca, otyłość, spowolnienie metabolizmu, wypadanie włosów, choroby skóry, problemy z pamięcią.

Buniduo Gel Comfort nie tylko leczy halluksy – przywraca też homeostazę organizmu, dzięki czemu pacjenci zgłaszają cofnięcie się objawów, których przedtem nie kojarzyli z posiadaniem koślawego palucha. Warto wspomnieć, że w tradycyjnej medycynie chińskiej i akupunkturze to właśnie stopy zawierają receptory łączące poszczególne punkty z organami wewnątrz ciała.

Badania chińsko-polskiego zespołu badaczy potwierdzają spektakularne efekty działania stabilizatorów

Buniduo na dzieńKorektory do halluksów Buniduo Gel Comfort zostały opatentowane w 2019 roku przez polsko-chiński zespół ortopedów i specjalistów od akupunktury. Dobranie silikonu odpowiedniej jakości do sporządzania stabilizatorów trwały aż osiem lat. Prototyp przeszedł przez szereg badań, w tym – eksperyment na grupie 2 000 osób cierpiących z powodu koślawego palucha.

Podczas eksperymentu, Buniduo Gel Comfort wykazywały o 80% mniejszą skłonność do powodowania skutków ubocznych związanych z naciskaniem na receptory wątrobowe w punktach zlokalizowanych w pobliżu dużego palca u stopy. Badania nad skutecznością Buniduo Gel Comfort przeprowadzono na chińskim Uniwersytecie Medycyny Naturalnej w Pekinie.

Pacjenci zostali podzieleni na dwie grupy – pierwsza z nich dostała korektory Buniduo Gel Comfort, druga – wybrane losowo, konkurencyjne stabilizatory. W obu grupach znajdowały się osoby skarżące się na typowe objawy związane z haluksami:  75% – bóle przy poruszaniu, 81% – zapalenia stawów, 34% – wady postawy, ale także 71% – wypadanie włosów, 83% – przewlekłe stany zapalne, 32% – problemy z pamięcią. Według specjalistów, mogło to świadczyć o zaburzeniach metabolizmu towarzyszącym halluksom.

Obie grupy były badane przez dwa miesiące.

ból przy poruszaniazapalenia stawówwady postawywypadanie włosówstany zapalneproblemy z pamięcią
grupa Buniduo Gel Comfort3%7%14%9%12%3%
grupa konkurencyjnych stabilizatorów43%23%43%58%54%21%

Buniduo Gel Comfort na nocBadania wykazały więc nie tylko korelacje pomiędzy noszeniem Buniduo Gel Comfort a wspomaganiem leczenia halluksów. W przeciwieństwie do konkurencyjnych stabilizatorów, Buniduo Gel Comfort pomagały zwalczyć zaburzenia metabolizmu, spowodowane nadmiernym naciskaniem na receptory układu obwodowego. Dzięki wykonaniu z oddychającego silikonu wysokiej jakości, korektory Buniduo Gel Comfort pozytywnie wpływały na ogólną sprawność ciała, podstawę, komfort chodzenia oraz snu.

Opinie o Buniduo Gel Comfort

“Buniduo Gel Comfort to jeden z lepszych produktów testowanych przez naszą ekipę naukową”, mówi prof. Chen Jinping, specjalista od ortopedii oraz akupunktury. “Większość produkowanych korektorów przeciwko koślawemu paluchowi skonstruowana jest ze zbyt twardego silikonu. Przez to nie tylko powodują nieprzyjemne ocieranie się czy odparzenia, ale także działają zabójczo na homeostazę ludzkiego ciała. W rezultacie czego w pewnym momencie swojej kariery miałem pacjentkę, która może i pozbyła się halluksów w taki sposób, ale w tym samym czasie przytyła ponad 26kg, wyraźnie przerzedziły jej się włosy oraz zaczęła zgłaszać swojemu lekarzowi rodzinnemu problemy z wątrobą. To bardzo niebezpieczna sytuacja, gdy jednocześnie walcząc z jedną chorobą, fundujemy sobie trzy kolejne.

Korektory Buniduo Gel Comfort nie powodują szkodliwego ucisku receptorów znajdujących się na stopie, dzięki czemu nie tylko likwidują halluksy, ale nade wszystko nie przyczyniają się do powstania szeregu niekorzystnych dla metabolizmu skutków ubocznych.

Poza tym, Buniduo Gel Comfort to produkt opatentowany w Azji i na terenie Unii Europejskiej, sprzedany już w setkach tysięcy egzemplarzy. Przyczyną jego sukcesu jest tworzywo, z których zostały skonstruowane separatory, a także innowacyjne, dwufazowe działanie – dzienne oraz nocne.”

Klienci opiniują równie pozytywnie…a skutki uboczne? Brak!

“Z halluksami miałam problem od zawsze, ale prawdziwe dolegliwości zaczęły się kiedy skończyłam jakieś pięćdziesiąt lat. Nie mogłam normalnie chodzić, wszystkie buty mnie uwierały. Dobijałam się do różnych lekarzy, ortopeda przepisywał mi leki i zalecał ćwiczenia, ale nic nie pomagało.  Problem tylko się pogarszał. Z czasem nie mogłam chodzić już w innych butach niż kapcie. Koleżanki polecały mi jakieś kremy od swoich lekarzy. Często namawiały na leczenie halluksów domowymi sposobami, ale nic z tego nie działało. Pozostawały mi tylko regularne wizyty u ortopedy.

O Buniduo Gel Comfort powiedziała mi synowa. Przeczytała w Internecie, że te stabilizatory naprawdę działają, mają wiele pozytywnych opinii. Były nie tylko tańsze niż inne sposoby leczenia, ale także wykonane z dobrej jakości materiałów. Postanowiłam je wypróbować. Paczkę otrzymałam naprawdę szybko i natychmiast po rozpakowaniu założyłam stabilizatory.

Pierwsze efekty noszenia Buniduo Gel Comfort zauważyłam już po tygodniu. Ból i dyskomfort związany z halluksami wyraźnie się zmniejszył, chodzenie stało się dużo wygodniejsze. Po miesiącu mogłam już normalnie chodzić w swoich ulubionych sandałach! Stabilizatory były tak wygodne, że nie przeszkadzało mi nawet spanie w nich. Kiedy udałam się do ortopedy, ten nie krył zdziwienia. Powiedział, że stabilizatory wyraźnie wspomagają cofanie się halluksów, chociaż w moim przypadku nie było to łatwe do osiągnięcia.

Teraz stosuję Buniduo Gel Comfort regularnie, do wszystkich butów. Chodzenie znowu jest dla mnie przyjemnością, mogę spacerować z wnukiem i bez problemu chodzić do kościoła. Polecam Buniduo Gel Comfort wszystkim moim koleżankom z podobnymi problemami – one także są zadowolone z jego działania. Cieszę się, że nareszcie dostępny jest w Polsce skuteczny sposób leczenia halluksów.”

Teresa, 64 lata, woj. zachodniopomorskie

Efekty stosowania Buniduo Gel Comfort to…

Buniduo Gel Comfort to więc korektory najwyższej jakości. Wykonanie z inteligentnego, oddychającego silikonu sprawia, że można je wygodnie użytkować z każdym obuwiem. Dzięki temu, że zestaw Buniduo Gel Comfort zawiera separatory do noszenia zarówno w dzień, jak i na noc, wspomaganie leczenia halluksów odbywa się nawet dwa razy szybciej niż w przypadku konkurencyjnych separatorów. Nade wszystko jednak, Buniduo Gel Comfort nie powodują obciążenia naturalnych receptorów znajdujących się na stopach, co niweluje niepożądane skutki uboczne związane z procesem leczenia halluksów.

FAQ:- najczęściej zadawane pytanie dot. produktu Buniduo

Buniduo Gel Comfort - opakowanie separatorówJakie są przeciwwskazania wobec używania Buniduo Gel Comfort?
Separatorów nie powinny używać osoby ze zdiagnozowanymi problemami z krążeniem obwodowym, zwłaszcza cukrzycą. Nie jest też przeznaczony dla dzieci.

Czy korektorów można używać na halluksy małego palca u stopy?
Produkt został przygotowany specjalnie, aby wspomagać leczenie koślawych paluchów. Wobec tego – nie nadaje się do korekty halluksów małych palców, z uwagi na rozmiar.

Mój rozmiar stopy to 47, czy stabilizatory Buniduo Gel Comfort będą dla mnie dobre?
Buniduo Gel Comfort to stabilizatory wykonane z bardzo plastycznego silikonu dobrej jakości. Powinny pasować na stopę zdrowego dorosłego człowieka, niezależnie od rozmiaru.

Mam problemy z potliwością stóp. Czy mogę korzystać z Buniduo Gel Comfort?
W przypadku nadmiernej potliwości zaleca się posypanie stopy talkiem przed założeniem korektorów Buniduo Gel Comfort. Warto też pamiętać o odpowiedniej higienie – stabilizatory każdego rodzaju powinno się nosić maksymalnie dwanaście godzin dziennie. Po użyciu umyć oraz pozostawić do wysuszenia ciepłym suchym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *