Testosteron i jego zaskakujące możliwości budowania mięśni

Wielu z nas testosteron kojarzy się z przede wszystkim z hormonem będącym usposobieniem libido i potencji. Jednak to tylko wierzchołek góry lodowej. Mężczyzna, który jest silny i wytrzymały w sferze fizycznej i psychicznej ma w sobie duże pokłady testosteronu. Jednak nie od dziś wiadomo, że hormon ten powiązany jest nie tylko ze sprawnością seksualną, ale przede wszystkim z budowaniem masy mięśniowej i mocno wyrzeźbionej sylwetki. Jednym słowem odpowiada za 100% męskości. I o tym właśnie będzie mowa.

Potężna moc testosteronu

Specjaliści mówią:  „to najsilniejszy z hormonów” i ani trochę się nie mylą. Na podstawie wielu eksperymentów wykazano – ponad wszelka wątpliwość – że jest on wyjątkowo potężną substancją. Drzemiące w organizmie, wręcz nieograniczone pokłady energii, siły i dominacji mają swoje źródło właśnie w testosteronie.

Na początek garść faktów. Testosteron to hormon płciowy wytwarzany z cholesterolu. Jest produkowany przez jądra, a dokładnie przez tzw. komórki Leydiga. Tam w dużej części jest wiązany z białkiem, więc w rezultacie tylko jego 10% jest w tzw. stanie wolnym, czyli takim, który pozwala na stymulowanie genów odpowiedzialnych za syntezę białek. Ta ilość testosteronu trafia bezpośrednio do krwioobiegu – właściwa ilość testosteronu we krwi mieści się w przedziale 2,2-9,8 ng/ml.

Testosteron jest zazwyczaj używany jako synonim męskości, bowiem to od jego poziomu zależy pojawienie się typowych cech płciowych. To on kieruje spalaniem tkanki tłuszczowej i jest odpowiedzialny za rozmieszczenie tłuszczu w organizmie. Na tym jednak nie koniec – pewne rysy emocjonalne, takie jak odwaga, zdecydowanie czy skłonność do agresji i ryzyka – one również są efektem obecności testosteronu.

U zdrowego, dorosłego mężczyzn każdego dnia jądra produkują aż 7 mg tej substancji. Dodatkowo (zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn) taką role pełnią również nadnercza. Co ciekawe – u kobiet – choć jedynie śladowe ilości wydzielają również… jajniki. Wytwarzanie testosteronu przez organizm jest w całości kontrolowane jest przez przysadkę mózgową.

Za co odpowiada testosteron:

 • Powiększenie jąder i członka
 • Wzrost masy mięśniowej
 • Popęd seksualny
 • Produkcja plemników
 • Wzrost i wytrzymałość kości
 • Owłosienie na ciele, w miejscach intymnych
 • Zarost na twarzy
 • Obniżony glos
 • Prawidłowa praca serca

Kiedy u młodych mężczyzn testosteron po raz pierwszy pojawia się w krwioobiegu – wszystko wokół kompletnie się zmienia. Pojawia się zainteresowania płcią przeciwną, uwaga zwraca się ku fizyczności, a temperament np. bycie skorym do bójek i zmagań siłowych wzrasta do najwyższych granic. Pierwsze erekcje, zmiana głosu i budowy ciała – wszystko to zachodzi nagle i z zaskoczenia. W ten sposób bardzo łatwo możemy wyobrazić sobie jak intensywnie działa ten hormon i jak wielki drzemie w nim potencjał.

Niedobór a nadmiar testosteronu – objawy

Należy wyraźnie rozróżnić, że niedobór testosteronu ma o wiele gorszy wpływ na organizm i jest bardziej problematyczny, niż jego podwyższony poziom.  Niestety, niedobór – choć jest sytuacją nalężącą do rzadkości – pozbawia mężczyzn ich najważniejszych funkcji i zaburza gospodarkę całego organizmu. Jakie ma to następstwa? Otóż skutkuje obniżeniem płodności (ilość plemników w nasieniu ulega radykalnemu zmniejszeniu). Dalsze problemy to nadwagą, ginekomastia (rozrost tkanki w obrębie piesi), trudności z erekcją, a niekiedy impotencja. Mogą towarzyszyć temu silne roztargnienie, bezsennością czy anemia.

Spadek stężenia testosteronu we krwi jest również nieodłącznie związany z postępującym procesem starzenia. Stwierdzono, że po 30-stce, każdego roku w organizmie mężczyzny ubywa średnio 1% tego hormonu. Łatwo obliczyć, że w podeszłym wieku pozostaje go już stosunkowo niewiele, a mężczyźni po 50-tym roku życia mogą przechodzić tzw. andropauzę, czyli okres w którym niedobór testosteronu zaczyna być wyraźnie odczuwalny.

Zdarza się, że gdy testosteronu ubywa, częściej występują niektóre schorzenia, tak charakterystyczne dla osób starszych. Są to przede wszystkim przypadłości, takie jak miażdżyca, cukrzyca czy osteoporoza. Do zmniejszenia testosteronu przyczynia się też nałogowe palenie papierosów i spożywanie dużych ilości alkoholu.

Co ciekawe nadmiar tego hormonu ma również swoje oznaki, choć specjaliści twierdzą, że nie są one do tego stopnia ryzykowne, bo zdarzają nadzwyczaj rzadko. Należą do nich: impulsywne zachowanie, bujne owłosienie ciała, wzmożony popęd seksualny, rozrost masy mięśniowej, opuchlizna nóg, wypryski, wahania nastroju czy powiększenie prostaty.

Mięśnie „budowane” testosteronem

Nie sposób zapomnieć o tym, że testosteron wykazuje także silne działanie anaboliczne. Kulturyści dokładnie wiedzą o czym mowa. Chodzi o procesy pozwalające na zatrzymanie w organizmie substancji takich jak sód, potas i fosfor. Wówczas, w ramach syntezy związków dochodzi do tworzenia się glukozy, lipidów i białek –  substancji odgrywających kluczową role procesie formowania się tkanki mięśniowej. Z udziałem testosteronu jednocześnie zmniejsza się następstwo zmian katabolicznych, pojawiających się w momencie rozpadu tysięcy włókien tworzących muskuły.

Zastrzyki to bardzo kontrowersyjna metoda, która nie bez przyczyny kojarzy się ze środowiskiem sportowców dopingujących się nielegalnymi substancjami. Choć nie jest to tajemnicą, wciąż budzi wiele emocji. Wielu wyczynowców wspomagało (i zapewnie wciąż wspomaga) wydolność swojego organizmu iniekcjami tzw. sterydami anabolicznymi, które wyniszczają organizm, m.in. narażając na ryzyko zawału, nawet w młodym wieku. Mimo to, na podstawie wielu sensacyjnych osiągów, sporo osób sięga po zakazane środki lub stara się sztucznie podnieść i wywołać większą produkcję testosteronu. Niestety, rozwiązania te w większości ryzykowne wciąż pozostają tylko niedoścignionymi zamiennikami czystego hormonu męskości.

Testo-max – najsilniejsze wsparcie dla mięśni

Do tej pory żaden z suplementów nie był w stanie zapewnić rezultatów choćby przybliżonych do prawdziwego testosteronu. W zakresie budowania czystej masy mięśniowej te opinie przełamał nowy preparat o nazwie Testo-max, który w naturalny sposób jest w stanie wpłynąć na produkcje testosteronu. Testo-max to inteligentny suplement, który wykorzystuje zdolności organizmu i jedynie je zwiększa – nie wpływając przy tym na równowagę organizmu.

W porównaniu to innych tego typu preparatów ma on innowacyjny, niespotykany dotąd skład. W przeciwieństwie do pozostałych suplementów, które są dostępne na rynku, substancje aktywne zawarte w Testo-max sprawiają, że jest on w zupełności bezpieczny, pozostając przy tym maksymalnie skutecznym.

Co odpowiada za takie możliwości Testo-max?

Rezultaty nie trudno dostrzec gołym okiem. Da się je zauważyć w możliwościach treningowych, większej wydolności organizmu i intensywnej regeneracji po wysiłku fizycznym. Co najważniejsze dzięki Testo-max i podatności mięśni na rozrost wzrasta nawet kilkukrotnie. To wszystko za sprawą mocno skondensowanego, wysokiego stężenia tribullus teresis, który to w 100% naturalny sposób oddziałuje na zwiększenie hormonu luteinizującego (tzw. lutropiny), odpowiadającej za wytwarzanie testosteronu w organizmie.

Testo-max – główne korzyści ze stosowania:

 • Zwiększa siłę i wytrzymałość organizmu – można pozwolić sobie na intensywniejszy trening, organizm będzie na to perfekcyjnie przygotowany
 • 100% Bezpieczny i legalny odpowiednik sterydów – jest w stanie zapewnić porównywalne efekty, bez uszczerbku na zdrowiu
 • Szybko widoczne efekty – pierwsze rezultaty stosowania Testo-max są już widoczne po 14 dniach od rozpoczęcia kuracji
 • Odblokowuje naturalny potencjał organizmu – dzięki naturalnemu działaniu organizm przestawia się na przyspieszony tryb budowania mięśni

 FAQU czyli najczęściej zadawane pytania dotyczące Testo-max:

 1. Gdzie mogę kupić Testo-max?

Testo-max nie jest dostępny w tradycyjnych sklepach dla kulturystów, aptekach czy lokalnych drogeriach. Nie kupisz go również w sklepach internetowych i punktach ze zrrową zywnością. Ta storna jest jednym z niewielu miejsc dystrybucji Testo-max w Internecie, dlatego najlepiej i najbezpieczniej dokonać zakupu oryginalnego preparatu poprzez stronę na której właśnie się znajdujesz.

 1. Jak stosować Testo-max?

Testo-max najlepiej przyjmować codziennie, przez okres 2 miesięcy, bo jak w każdej kuracji regularne stosowanie przynosi najlepsze efekty. Powinno się przyjmować od 2 do 3 kapsułek Testo-max, popijając szklanka wody, najlepiej pomiędzy posiłkami, a w dni treningowe ok 30 min. przed rozpoczęciem ćwiczeń. Dodatkowo warto pamiętać, że Testo-max należy przyjmować nie tylko w te dni, kiedy podejmujemy się wysiłku fizycznego, codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *