Guarana – lepsza pamięć, potencja i szybkie odchudzanie

Pierwsze skojarzenie, które przychodzi do głowy, gdy słyszymy słowo  „guarana” to zastrzyk energii. Często, gdy z jakiegoś powodu nie powinniśmy pić kawy, na przykład przy problemach z żołądkiem (nadkwasota lub niestrawność), guarana jest sugerowana jako dobry zamiennik. Dlaczego? Nasiona guarany zawierają ten sam pobudzający składnik, co ziarna kawy – kofeinę. Za guaraną przemawia fakt, że ma ona tej substancji aż dwa razy więcej. Dodatkowym plusem są również dłużej utrzymujące się efekty – pobudzenie trwa nawet do 6 godzin! Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto wybrać guaranę – ma ona kilka atutów, które zainteresują tak kobiety, jak i mężczyzn.

MÓZG NA WYSOKICH OBROTACH

Duża zawartość kofeiny zwiększa wydzielanie adrenaliny, dopaminy i serotoniny. Co to oznacza? Bardzo korzystnie wpływa ona na sprawność myślenia, pamięć i koncentrację. Nawet w stanach ciężkiego zmęczenia i wyczerpania psychicznego guarana działa stymulująco, pobudzając korę mózgową. Dzięki temu na długi czas zwalcza zmęczenie i orzeźwia umysł. Jest więc bardzo przydatna, gdy odczuwasz pogarszające się problemy z pamięcią lub potrzebujesz przestawić się na „tryb awaryjny” – masz natłok pracy „na wczoraj” i mimo braku snu musisz dać z siebie 100%. Guarana sprawdzi się również w stanach depresyjnych, gdy czujesz znużenie oraz ogólne osłabienie psychiczne i brak energii.

PROBLEMY Z SEKSEM? JUŻ NIE!

Oprócz powyższych skutków spożywania kofeiny nie można zapomnieć o rozluźnianiu naczyń krwionośnych i mięśni gładkich, co poprawia przepływ krwi. Co to oznacza dla panów z zaburzeniami erekcji? Badania dowiodły, że spożywanie kofeiny obniża o ponad 40% ryzyko wystąpienia problemów ze wzwodem. I to już przy spożyciu zaledwie 0,7 mg kofeiny (co odpowiada 1 filiżance kawy)! Co się stanie, jeśli spożycie kofeiny wzrośnie? Ryzyko zaburzeń erekcji spada jeszcze bardziej. I to nawet u mężczyzn z nadwagą i nadciśnieniem – problemami, które znacznie zwiększają ryzyko wystąpienia problemów w sypialni.

PIĘKNIEJ, SZCZUPLEJ I BEZ CELLULITU

Zrzucenie kilogramów oraz pozbycie się cellulitu potrafi spędzić sen z powiek nawet tym wytrwałym, zaprawionym w bojach. Nie ma się co załamywać – i tutaj guarana przyjdzie Ci z pomocą! Przyśpiesza ona przemianę materii, dzięki czemu znacząco pomaga podczas odchudzania – a pamiętaj, że dzięki powolnemu jej wchłanianiu, efekty guarany utrzymują się przez wiele godzin! Dodatkowo, dostaniesz energetycznego „kopa”, co zagwarantuje więcej siły na treningach i podczas ćwiczeń fitness. Guarana pomoże Ci również w walce z cellulitem – ma działanie lipotyczne i odtruwające, dzięki czemu pomaga pozbyć się gromadzących się pod skórą toksyn oraz wspomaga rozkład tłuszczów.

Właściwości guarany pomogą Ci utrzymać świetną kondycję oraz będą wsparciem przy dużych wyzwaniach, tak fizycznych, jak i psychicznych. Ma potwierdzony badaniami zbawienny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Jej efekty z pewnością przerosną Twoje oczekiwania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *