zielona kawa – opis i opinie

Jak pokazują doświadczenia naukowe przeprowadzone na myszach, stosowanie preparatów posiadających w swoim składzie wyciąg z zielonej kawy, wpływa pozytywnie na zmniejszenie komasacji tłuszczu oraz na spadek masy ciała.

Preparaty wspomagające odchudzanie, zawierające wyciąg z zielonej kawy, stają się coraz popularniejsze dzięki naturalnemu pochodzeniu i potwierdzonej skuteczności w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Dla osób sceptycznie nastawionych do nowych produktów na rynku, potrzebujących szerokiego potwierdzenia działania ekstraktu z zielonej kawy, przedstawiamy rezultaty pracy naukowców poszukujących naturalnych substancji pomagających dbać o atrakcyjną sylwetkę. Dzięki ich pracy możemy z powodzeniem zapomnieć o środkach niebezpiecznych dla życia i zdrowia jak np preparaty zawierające sibutraminę: Meridia, Zelixa, czy Adipex. Najwyższy czas na zastosowanie naturalnego wyciągu z zielonej kawy.

Miejscem prowadzenia badań były Włochy, gdzie jak wiadomo kawa zajmuje szczególne miejsce wśród smakoszy. Na uwagę zasługuje antyoksydacyjne działanie zielonej kawy, o nieporównywalnej intensywności wśród pozostałych napojów, znajdujących się w codziennym użyciu. Pozytywny wpływ na zdrowie zielonej kawy wynika także z zawartości w niej kwasu chlorogenowego oraz bogactwie pokrewnych związków.

Jak prowadzono badania ukazujące wpływ zielonej kawy na spadek masy ciała u myszy?

Doświadczenie polegało na podawaniu gryzoniom ekstraktu z zielonej kawy, identycznego jak w preparatach wspomagających odchudzanie, w karmie przez 14 dni. Tym samym myszy otrzymywały zawarty w ziarnach zielonej kawy kwas chlorogenowy oraz trójglicerydy, co pozwoliło na określenie wpływu tych substancji na spadek tkanki tłuszczowej. Kuracja była powtarzana z zachowaniem 14 dniowych przerw.

Obserwacje dotyczące wpływu ekstraktu z zielonej kawy na spadek tkanki tłuszczowej

Okazało się, że tkanka tłuszczowa u gryzoni, których karma została wzbogacona wyciągiem z zielonej kawy zmniejszyła się od 0,5 do 1%. Wyraźne poprawił się również metabolizm komórkowy, czego rezultatem było zmniejszenie się otłuszczenia komórek wątroby.

Ekstrakt z zielonej kawy w walce z otyłością

Kwas chloregenowy, będący podstawową substancją czynną wyciągu z zielonej kawy (GCBE), ograniczając wchłanianie glukozy, zmusza organizm do spalania tkanki tłuszczowej dla zaspokojenia zapotrzebowania energetycznego. Ten prosty mechanizm stanowi o skuteczności zastosowania ekstraktu z zielonej kawy w kuracji odchudzającej.

Dodatkowym działaniem kwasu chlorogenowego jest przyśpieszenie procesów metabolizmu, dzięki czemu organizm szybciej pozbywa się kalorii, z tego też względu można obserwować pozytywne efekty kuracji nawet bez zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia.

Wątroba, jako że odpowiada za metabolizm tłuszczów, odgrywa niezmiernie ważną rolę w procesie chudnięcia. Jej prawidłowe funkcjonowanie stanowi gwarancję sukcesu, ziarna zielonej kawy powodując spalanie tłuszczu w jej komórkach przeciwdziałają osadzaniu się złogów, zapewniając organizmowi szybszą przemianę materii i spalanie tłuszczu.

Działanie ekstraktu z zielonek kawy – badania

Wyniki badań trwających 22 tygodnie, w których uczestniczyło 16 osób, ukazujących działanie ekstraktu z zielonej kawy na ludzki organizm przedstawiają się bardzo obiecująco. Podczas badań, osobom w nim uczestniczącym suplementowano tabletki zawierające wyciąg z zielonej kawy. W wyniku czego nastąpił u nich spadek masy ciała o ok. 8 kg, a o 1/5 zmniejszyła się procentowa zawartość tkanki tłuszczowej. Ponadto nie zauważono żadnych niepożądanych skutków ubocznych przyjmowania preparatu.

Badania potwierdziły, że preparaty zawierające ekstrakt z zielonej kawy nie wpływają hamująco na procesy organiczne, jak to ma miejsce w przypadku Meridia, Adipex i Zelixa, które blokują wychwyt zwrotny serotoniny. Podczas badań nie stwierdzono przenikania substancji preparatów zawierających wyciąg z zielonej kawy do osocza ani wchłaniania się ich w jelicie cienkim, co stanowi kolejne potwierdzenie na odchudzające właściwości preparatów.

Opinie lekarzy i ekspertów na temat tabletek Zielona Kawa

  • Doktor Oz nazwał zieloną kawę czarodziejską fasolą, magicznym lekiem na otyłość dla wszystkich, bez względu na jej rodzaj. Każdy, kto tylko zechce zrzucić zbędne kilogramy, może to osiągnąć zażywając tabletki z zielonej kawy.
  • Japońscy naukowcy twierdzą, że osoby pijące codziennie filiżankę zielonej kawy są aż o 20% mniej narażone na zachorowanie na zawał serca i udar mózgu w stosunku do osób, które niespożywających zielonej kawy ani preparatów z jej ekstraktem. (więcej wyników badań można znaleźć na łamach czasopisma Stroke).

Opinie internautów o tabletkach Zielona Kawa

  • Natłok codziennych obowiązków sprawia, że nie mam czasu ani tak naprawdę siły na ćwiczenia, a bardzo chciałam zrzucić kilka kilogramów. Postanowiłam spróbować tabletek z zielonej kawy, tym bardziej że nie były zbytnio drogie. Jakie było przyjemne zaskoczenie, gdy po miesiącu straciłam, uwaga 3 kg! To działa – Małgosia.
  • Zbliżam się do 50, nie mam dużej nadwagi, jednak zrzucenie kilku kilogramów by nie zaszkodziło. Tabletki z ekstraktem zaczęłam stosować 2 tygodnie temu, codziennie pamiętając o ich zażywaniu. Na początku kuracji ważyłam 65,3 kg, dzisiaj waga wskazała 64,1 kg, schudłam 1,2 kg w 14 dni, jestem zachwycona, oby tak dalej – Anna.

Gdzie kupić Zieloną Kawę i jak wybrać najlepszą?

Kupując zieloną kawę lub preparat z jej ekstraktem zwróćmy szczególną uwagę na kraj pochodzenia. Najlepsze są produkty amerykańskich i europejskich producentów. Kolejną ważną sprawą jest skład suplementu z zieloną kawą. Dokonując zakupów w internecie należy dobrze sprawdzić sprzedawcę, jak długo jest na rynku oraz opinie o suplemencie zielona kawa. Naszą czujność powinna też wzbudzić cena. Tabletki zielona kawa tańsze niż 100 zł za opakowanie, mogą być kiepskiej jakości oraz posiadać nieodpowiednią zawartość ekstraktu z zielonej kawy w składzie.  Skuteczny preparat powinien zawierać min. 45% kwasu chlorogenowego, a zalecana jego dawka dzienna wynosi 800 mg.

Dzięki przytoczonym wynikom badań i opisanym działaniom ziaren zielonej kawy, łatwiej będzie podjąć decyzję o zastosowaniu kuracji odchudzającej z wykorzystaniem preparatu zawierającego jej ekstrakt. Medyczne i naukowe potwierdzenia skuteczności sprawiają, że są to preparaty zasługujące na najwyższe zaufanie. Na koniec pozostaje jedynie życzyć jak najlepszych efektów podczas pozbywania się zbędnych kilogramów z zastosowaniem tabletek zawierających w swoim składzie wyciąg z zielonej kawy.

One thought on “zielona kawa – opis i opinie

  1. Ćwiczę i chciałąm mieć szybciej efekty żeby móc się zająć suchym mieśniem, dzięki tej kawce czas planowany na powrót do formy skrócił mi się o miesiąć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *