Metoda Leo Andersa – pozwala na opanowanie dowolnego języka obcego

Leo Anders, twórca Ling Fluent mówi, że powstała ona z myślą o wszystkich, którym tradycyjna nauka nie przyniosła oczekiwanych efektów. Równie dobrze sprawdzi się wśród osób, które nigdy nie miały czasu, ani możliwości podjęcia kursu. Warto poznać to nowe rozwiązanie, pozwalające każdemu – bez względu na wiek i poziom wiedzy – na przełamanie bariery językowej i płynne posługiwanie się wybranym językiem obcym.

Leo Anders czyli kim jest twórca Ling Fluent?

Leo Anders to wybitny poliglota, uznawany w środowisku językoznawców za mistrza aktywnych metod nauki języków obcych. Temu wielokrotnie nagradzanemu i tytułowanemu wykładowcy akademickiemu wcale nie jest blisko do tradycyjnych zasad edukacji. Wręcz przeciwnie. Pochodzący ze Skandynawii profesor już na studiach wyróżniał się nadzwyczajnymi możliwościami chłonięcia wiedzy. Leo Anders szybko zorientował się ma wyjątkowy dar, który pozwolił mu w ciągu 1 roku na biegłe opanowanie holenderskiego, francuskiego i litewskiego.

Dziś Leo Anders jest w sile wieku i liczba języków, którymi włada sięga blisko 30.  Dla nas, osób, którym ciężko nauczyć się choćby dwóch języków obcych w ciągu całego życia to prawdziwy fenomen. Leo Anders dokładnie zdawał sobie sprawę, jak nieprzyjazna dla większości ludzi jest tradycyjna nauka języków. Zdecydował się wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Postanowił przeanalizować procesy myślowe i możliwości przyswajania wiedzy przez różne osoby, w rozmaitych kręgach kulturowych i w każdym wieku.

Na podstawie tych obserwacji, przeprowadził kolejne badania, które pochłonęły kilka lat jego zawodowej kariery. W rezultacie Leo Anders zauważył pewne zależności. Mianowicie włączenie do nauki języka aktywnych metod, które pobudzają wszystkie ośrodki mózgu – te odpowiadające za percepcję różnych zmysłów ma szasnę zwiększyć intensywność i szybkość przyswajanej wiedzy. To pierwsze tego typu odkrycie pozwoliło Leo Anders na opracowanie przełomowej, autorskiej metody błyskawicznej nauki języków obcych. Jedna z większych międzynarodowych firm, wykupiła prawa do wykorzystania metody Leo Anders w formie nowoczesnego systemu do nauki.

Jak mówi Leo Anders:

„Bariera językowa sprawia, że mimo ogromnych chęci często nie potrafimy wydusić z siebie więcej, niż pojedyncze słowa. Tak samo wielu z nas doskonale zna to uczucie, gdy bardzo chcemy coś przekazać, to słowa więzną w gardle. Według badań to właśnie wymowa i słownictwo odgrywają najważniejszą rolę w nauce języka obcego. Jednak mimo tej wiedzy, wciąż mamy niezbyt przyjemne doświadczenia z kursów: postać nauczyciela który nie przekazał ani ułamka wiedzy, nieprzystosowane podręczniki i monotonne ćwiczenia. Lista grzechów nauczania języków obcych nie ma końca. Postanowiłem to zmienić.”

Ling Fluent – tradycyjna nauka kosztuje wiele wysiłku

O metodach nauki języków obcych krąży wiele niepochlebnych opinii. Można śmiało stwierdzić, że jest ich tyle samo, co rozczarowanych uczniów. Niestety, pogląd na naukę języków w większości zawiera się w kilku słowach – jeżeli chcemy mówić płynnie, zazwyczaj wymaga to od nas wiele zaangażowania i poświęcenia co najmniej 5 lat na intensywną naukę. Tak samo problematyczny jest wybór dobrej metody, bo zdarza się, że długie godziny lekcji nie zawsze stanowią gwarancję sukcesu w bezbłędnym opakowaniu języka. Co więcej, łatwo można oszacować, że przyswojenie języka obcego na przestrzeni czasu kosztuje średnio kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mimo, że to inwestycja w przyszłość, która z pewnością zwróci się z nawiązką, wciąż nie wszystkich stać na tak duży wydatek.

Język obcy kluczem do sukcesu w życiu zawodowym i osobistym

Ludzie znający co najmniej jeden język obcy są lepiej opłacani, mniej wysiłku kosztuje ich zdobycie wymarzonej pracy. Bez problemu również nawiązują kontakty towarzyskie czy biznesowe. Dalekie podróże nie stanowią dla nich bariery, a wręcz przeciwnie – są źródłem satysfakcji z rozmowy z przedstawicielami innych narodowości. Trzeba jasno powiedzieć, że te wszystkie korzyści sprawiają, że możliwości, które otwierają się przed osobami mówiącymi biegle choćby po angielsku, są nieograniczone. Można powiedzieć, że pod wieloma względami daje im wyższy status społeczny. Znajomość języków to przepustka dająca pełną niezależność oraz, która w opinii wielu czyni życie bardziej wartościowym.

Leo Anders – czy talent do języków jest konieczny?

Podobno predyspozycje językowe nie pozostają bez znaczenia, ale jak jest naprawdę? Zapewne wielu osobom zdarzyło się powiedzieć, że niektórym nauka przychodzi z łatwością – innymi słowy, po prostu mają do tego talent. Jest w tym ziarno prawdy, choć nie do końca. Doświadczony pedagog zapytany o rolę talentu w nauce języka, powiedziałby, że ma on znaczenie, ale głównie w dziedzinach artystycznych. Nauka języka to dziedzina użytkowa, więc większość ludzi – nie licząc wybitnych poliglotów – ma takie same możliwości do przyswojenia wiedzy. Oczywiście o ile zostanie ona przekazana w przystępny sposób.

Ling Fluent i zasada skojarzeń – zapamiętujesz bezwarunkowo

Jak się okazuje, w tradycyjnym szkolnictwie oraz w większości szkół językowych wciąż nie wykorzystuje się efektywnych metod, które sprzyjają zapamiętywaniu i pozbyciu się bariery językowej. W odpowiedzi na potrzeby osób, które do tej pory nie znalazły metody nauki języka na miarę XXI wieku, powstał innowacyjny system Ling Fluent. Stworzony przez dydaktyków, Wysokiej klasy lektorów języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego i innych kilkunastu najpopularniejszych języków świata – system ma szansę zrewolucjonizować nowoczesną edukację językową.

Dzięki zastosowaniu metody Ling Fluent efekty nauki pozostają na lata. W ten sposób nie ma potrzeby ciągłego przypominania sobie materiału, wkrótce po zakończeniu kursu. Platforma została oparta o inteligentny system, który działa na podstawie specjalnego algorytmu. Dzięki niemu proces zapamiętywania i dobierania tematów jest zintensyfikowany, tak by efekty można było zauważyć po kilku pierwszych lekcjach. Platforma Ling FLuent wykorzystuje aktywne metody nauki, takie jak skojarzenia. W rezultacie cały sposób nauki należy do bardzo przyjemnych, kojarzy się z quizem i przypomina rozrywkę. Wykorzystanie elementu zabawy sprzyja edukacji, a dobre nastawienie, wprowadza uczącego się w pozytywny nastrój, co z kolei maksymalizuje efekty przyswajania wiedzy.

Ling Fluent – ucz się języka kiedy chcesz i gdzie chcesz

System nauki języka Ling Fluent nie wymaga od uczącego się przebywania w jednym miejscu, ani instalowania żadnego oprogramowania. Ling Fluent zostało przystosowane także do potrzeb osób, które ciągle się przemieszczają, żyją w biegu i na co dzień korzystają z urządzeń mobilnych. Tak naprawdę do nauki na tej interaktywnej platformie wystarczy jedynie połączenie z internetem. Korzystać z Ling Fluent można więc w dowolnym miejscu i dowolnej sytuacji,w drodze do pracy, w kolejce, lub w domowym zaciszu – wystarczy się zalogować i wznowić naukę. Platforma jest tak samo wygodna i przejrzysta w obsłudze zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i na smartfonie czy tablecie.

Ling Fluent – Interaktywna platforma do nauki dla każdego

Na tradycyjnych kursach zawsze pojawia się problem dopasowania materiału do konkretnego poziomu wiedzy ucznia. Zazwyczaj jest on przydzielany do grupy której znajomość języka jest jest bardzo zróżnicowana – dla jednych będzie zawyżona, a dla innych zaniżona. W efekcie korzyści z nauki są dużo mniejsze. Ling Fluent doskonale rozwiązuje ten problem. Interaktywna platforma dostosowuje poziom i program nauki na podstawie szczegółowego wywiadu, a na podstawie rekomendacji, uczący się sam wybiera jeden z trzech pakietów: Basic, Pro i VIP.

Jak sama nazwa wskazuje, pakiet Basic skierowany jest do osób, które chcą odświeżyć podstawy języka, a ich celem jest płynne porozumiewanie się w codziennych sytuacjach. Kurs pozwala na przyswojenie 1500 słów, pogrupowanych w 25 sekcjach tematycznych, które można realizować w dowolnej kolejności. Według metodyków Ling Fluent ten intensywny program kursy pozwala na opanowanie języka już w 30 dni codziennej nauki na platformie.

Pakiet Pro Ling Fluent jest dedykowany osobom, które swoją przyszłość zawodową wiążą z konkretną praca za granicą, w której konieczne jest opanowanie wąskiego słownictwa. Dla tych osób stworzono specjalny materiał, który również po 30 dniach kursu umożliwia wyspecjalizowanie się w słownictwie zawodowym i podjęcie pracy – bez przeszkód i niepotrzebnego stresu.

Ling Fluent – wymagający wobec nauki języka też znajdą coś dla siebie

Dla najbardziej wymagających osób twórcy Ling Fluent zaprojektowali wersję VIP, która wciąż jest aktualizowana i poszerzana, na podstawie wymagań uczących się. To indywidualne podejście czyni Ling Fluent najszybciej rozwijającą się platformą do nauki języków obcych. Do Społeczności uczącej się metodą Ling Fluent w każdym tygodniu dołączają nowe osoby. Są to zarówno uczniowie szkół, którzy chcą przygotować się do matury, studenci jak i osoby dorosłe, które w przeszłości zetknęły się z językiem, a teraz potrzebują odświeżenia wiedzy. Ling Fluent jest popularny wśród osób w każdym wieku, w tym osób starszych, dla których system obsługi platformy jest równie przejrzysty i łatwy w obsłudze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *