Make Lash – naturalnie piękne rzęsy

Pożegnaj spojrzenie bez wyrazu, przywitaj naturalnie piękne rzęsy

Każda kobieta marzy o zalotnym spojrzeniu oraz pięknych, długich rzęsach. Niestety, często zdarza się, że rzęsy są słabe, cienkie i wypadają. Jak rozwiązać ten problem i sprawić by były wyraziste, gęstnę i piękne? Jest na to jeden sposób.

Podobnie jak włosy, tak samo rzęsy mają prawo wypadać. Związane jest to z cyklem ich życia. Wynosi on od od 6 do 10 tygodni. W tym czasie, choć większość osób o tym nie wie, nasze rzęsy wymieniane są na nowe. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to proces naturalny. Problem pojawia się wtedy, gdy rzęsy zaczynają wypadać nadmiernie, są osłabione lub zniszczone przez zabiegi pielęgnacyjne.

Poznaj swoje rzęsy

Rzęsy to nie tylko atrybut piękna. Choć w zasadzie kobiety zwykle je do tego sprowadzają. W rzeczywistości pełnią one istotną funkcje jaką jest ochrona oka przed czynnikami zewnętrznymi np. kurzem czy brudem. Rzęsy rosną na brzegach górnej i dolnej powieki w dwóch lub niekiedy nawet trzech rzędach. Na górnej powiece znajduje się od 150 do 200 rzęs, natomiast na dolnej od 50 do 150. Naturalne rzęsy na powiece górnej osiągają długość do nawet 12 mm, natomiast na dolnej jest to ok. 8 mm.

Rzęsy rosną podobnie jak włosy, w trzech fazach: anagenu(wzrostu), katagenu(odpoczynku) i telogenu(wypadania). W ostatniej fazie wypadają, a po ich wypadnięciu, jeśli mieszek włosowy nie jest uszkodzony, następuje wzrost nowych rzęs i cały proces się powtarza. Naturalnie, rzęsy w rożnej fazie cyklu wzrostowego są rozmieszczone losowo na powiekach. Nigdy nie dzieje się tak, że wypadają wszystkie naraz. Średnio od 60 do 80% rzęs znajduje się w fazie intensywnego wzrostu, czyli katagenu. Normą więc jest wypadanie ok. 1-3 rzęs dzienne. Niepokój powinien pojawić się wtedy, gdy rzęsy zaczynają wypadać kępkami.

Dlaczego rzęsy nadmiernie wypadają?

Przyczyn może być kilka, nie od razu są nimi poważne choroby. Jeśli zauważysz wzmożone wypadanie rzęs (tzn. więcej niż ok. 2-3 dziennie) sprawdź czy nie masz alergii na kosmetyki, których używasz lub na soczewki kontaktowe. Przyczyną może być także zapalenie spojówek, powiek lub mieszków włosowych. Fatalny wpływ na kondycję rzęs mają również dym papierosowy i spaliny. Podobnie jak w przypadku problemów z włosami, nadmierne wypadanie rzęs może być skutkiem ubogiej diety, problemów z tarczycą lub innych zaburzeń hormonalnych. W takich wypadkach pomóc może jedynie specjalista.

Jednak główną i najczęściej wymienianą przez kosmetologów przyczyną wypadania rzęs jest ich niewłaściwa pielęgnacja i zbyt częste zabiegi kosmetyczne. Podobnie jak w przypadku wypadania włosów na głowie, najważniejszą rolę w utrzymywaniu rzęs na właściwym miejscu są mieszki włosowe. Ich osłabienie prowadzi do rozluźnienia cebulki – czyli podstawy rzęsy – i w konsekwencji do jej wypadnięcia.

Kluczowe znaczenie w tym procesie ma demakijaż oczu. Jego nieodpowiednie wykonywanie, czyli mocne pocieranie powiek lub co gorsza, nie wykonywanie go wcale, może mieć poważne skutki. Prowadzi do zablokowania ujścia mieszka włosowego i podrażnienia skóry na powiekach, a w efekcie do osłabienia i wypadania rzęs. Niezmyty makijaż powoduje również mechaniczne łamanie rzęs. Kolejnym winowajcą utraty rzęs jest zalotka, a dokładniej jej zbyt częste i nieumiejętne stosowanie. Fatalny wpływ na kondycję rzęs mają także wszelkie zabiegi wydłużania i zagęszczania. Szczególnie wtedy, gdy są robione regularnie i włoski nie mają czasu na odpowiednią regenerację.

Zadbaj o swoje rzęsy dzięki Make Lash

Właściwa pielęgnacja rzęs jest kluczowa do tego by nie wypadały, były piękne, gęste i długie. Należy zwracać szczególną uwagę na skład produktów zarówno do makijażu, jak i demakijażu. Najlepiej wybierać te wzbogacone kompleksem witamin z grupy B. Nigdy nie powinno się spać w makijażu. Do demakijażu warto wybierać kosmetyki dwufazowe, które jednocześnie będą oczyszczały i pielęgnowały powieki.
Duży wpływ na wygląd włosów, a co za tym idzie również rzęs ma odpowiednia, zrównoważona dieta. Witaminy, minerały i inne składniki odżywcze powinny być dostarczane do organizmu w sposób naturalny, wraz z pożywieniem. Niestety, niektórych składników odżywczych nie znajdziemy w produktach spożywczych w odpowiednich dla naszego zapotrzebowania ilościach. W takim wypadku warto postawić na suplementację w formie wieloskładnikowych biopreparatów.

Jednym z kosmetologicznie przetestowanych odżywek wspomagających regenerację i prawidłowy wzrost rzęs jest Make Lash. To doskonały sposób na dostarczenie optymalnej ilości składników odżywczych niemal bezpośrednio do mieszków włosowych. Dzięki temu witaminy i minerały natychmiast wnikają w korzenie rzęst i na efekty ich działania nie trzeba długo czekać.

Prosty sposób na długie i gęste rzęsy

Sekretem skutecznego działania tego nowoczesnego serum jest precyzyjny dobór składników aktywnie odżywiających rzęsy. Są to Biotynol Tripeptide-3 oraz prowitamina B5. W pełni naturalne substancje, które dobroczynnie wpływają na rzęsy.

Biotynol Tripeptide-3 to aktywny biologicznie związek organiczny, który wspomaga naturalny wzrost rzęs poprzez wydłużenie fazy anagenu, czyli wzrostu. Wnika bezpośrednio we włókna włosków, wzmacnia ich strukturę i przywraca elastyczność. Dzięki temu rzęsy są lepiej chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Natomiast prowitamina B5 jest substancją niezbędną rzęsom do wzrostu. Wpływa nie tylko na długość, ale także na ich grubość oraz gęstość. W przypadku jej niedoboru rzęsy są słabe, jasne i jest ich bardzo mało. Niestety, jest to w obecnych czasach norma, ponieważ przeciętna dorosła kobieta nie dostarcza do organizmu dziennego zapotrzebowania tej witaminy. A wpływa ona nie tylko na wygląd rzęs, ale równocześnie chroni je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Najwyższej jakości substancje, których działanie potwierdzone zostało w klinicznie przeprowadzonych testach, zostały skomponowane w jedną, wygodną w użyciu odżywkę. Dzięki temu Make Lash jest prawdopodobnie jedynym, tak kompleksowo i skutecznie działającym serum na porost i wzmocnienie rzęs. Dzięki wygodnemu pędzelkowi do nakładania, serum Make Lash jest bardzo proste i szybkie w użyciu. Precyzyjnie wnika bezpośrednio do mieszków włosowych. Dzięki temu na efekt bujnych i długich rzęs nie trzeba długo czekać. Wystarczy codzienna aplikacja odżywki na linię rzęs, zaraz po dokładnie wykonanym demakijażu.

11 thoughts on “Make Lash – naturalnie piękne rzęsy

  1. Hej, czy wysyłacie make lash za granicę? Chciałabym na święta zamówić dla siebie i jedna przesyłkę do niemiec do mojej siostry jako niepsodzianke:)))))

  2. Lepszego preparatu jeszcze nie miałam ! Efekt co prawda kazał na siebie czekać ponad miesiąc ale jak już zaskoczyło to na całego, rzęsy coraz grubsze i coraz ładniejsze

  3. Dzięki Make Lash sztuczne rzęsy to przeszloscMoje rzęsy nawet bez mascary wyglądają tak jak zawsze chciałam.

  4. Używam Make lash codziennie już od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że naprawdę działa. Rzęsy są gęstsze i juz tak łatwo nie wypadają.

  5. Czy trzeba robić jakieś przerwy w jego użytkowaniu np. po miesiącu ? Czy można stosować codziennie cały czas ?

  6. Potwierdzam rzęsy lecą o wiele razdziej, grubsze narazie nie są ale na pewno są mocniejsze. Pożyjemy zobaczymy …

  7. Czy jest mozłiwa wysyłka do wielkiej brytanii ? Bo chciałąm mamie na dzień matki coś takiego wysłać a czytam, że jest w proządku także odrazu zapytam. Jak długo trzeba by było na to oczekiwać ?

  8. Zamawiałam 3 opakowania doszły do mnie 2. Gdzie mogę ten fakt zgłosić ? Doślecie już na swój koszt czy będę musiałą sama zapłacić znowu za przesyłkę ?

  9. Czy wysyłacie do całej europy czy na wschód trochę bardziej też? Wiem, że może długo iść ale ja chętnie zaczekam. Miałam już przyjemność używać make lash i przekonałam się że wart jest swojej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *