Idealnie czyste zęby w 6 sekund

Zaleca się myć zęby po każdym posiłku. Jednak zwykle trzeba poświęcić na to chwilę czasu, a w naszym zabieganym życiu często jest to zbyt czasochłonne zajęcie. Jednak technologie też idą do przodu i można umyć je w ekspresowym tempie, bez straty czasu – zaledwie w 6 sekund zęby i przestrzenie międzyzębowe stają się idealnie czyste.

nowa_szczoteczka

Firma Blizzident stworzyła szczoteczkę, która pozwala na takie szybkie mycie zębów. Jest ona dostosowywana indywidualnie do każdego klienta. Tworzona jest ona na podstawie wycisku lub skanu zębów zrobionego przez stomatologa, a następnie z tego powstaje trójwymiarowy model wszystkich zębów, wydrukowany za pomocą drukarki 3D. Włoski takiej szczoteczki są ustawione pod kątem 45° do powierzchni zębów i linii dziąseł. Szczoteczka Blizzident kosztuje 299 €, zaleca się jej wymianę po roku, a następne szczoteczki są tańsze.

Równocześnie są szczotkowane wszystkie zęby, dlatego w tak krótkim czasie można wyczyścić je. Istnieją 2 techniki czyszczenia zębów. W metodzie Bassa po umieszczeniu szczoteczki w ustach należy zagryźć zęby i zgrzytać nimi 10 – 15 razy. Tego typu czyszczenie może powodować odczucie wibracji. Z kolei w technice Fonesa należy zgrzytać na boki, w przód i tył, dzięki czemu można idealnie wyczyścić powierzchnie górnych zębów trzonowych. W szczoteczce przewidziano również specjalne otworki na nić dentystyczną, dzięki czemu można jednocześnie szczotkować i nitkować zęby. Rolkę nici umieszcza się wtedy w uchwycie szczoteczki.

źródło:
archiwum internetu – ze względu na ciekawą wartość merytoryczną został odtworzony z poprzedniej wersji strony

One thought on “Idealnie czyste zęby w 6 sekund

  1. Ciekawe 😀 A jak byłam mała to mama zawsze powtarzała, że zęby należy myć aż 3 minuty, a tu proszę, niespodzianka 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *