Hyperloop – supernowoczesna próżniowa technologia

Zainspirowany filmem na YouTube opublikowanym przez kanał TheYoungTurks o projekcie najszybszego transportu na ziemi postanowiłem napisać o tym parę słów. Zaprezentowana technologia kilkukrotnie może przewyższyć prędkość dźwięku. O co więc się rozchodzi? Superszybka magnetyczna kolej próżniowa. Pytacie, na czym to polega? Budowane są metalowe rury z których zostanie usunięte powietrze. W nie wkładamy tuby utrzymujące się na zasadzie magnetyzmu. Dzięki temu, że nic się w nich nie znajduję – możemy osiągnąć zawrotne prędkości z użyciem niewielkich zasobów energii, brak oporu nam to umożliwia.

Projekt wystartował w lipcu zeszłego roku. W planach koszt całego przedsięwzięcia to wydatek rzędu 6 miliardów dolarów. Autorem tego zadziwiającego projektu jest Elon Musk – założyciel SpaceX – amerykańskie przedsiębiorstwo przemysłu kosmicznego. Pomysł zdaję się być całkiem realny, lecz jak z jego realizacją? To okaże się nie długo. Dużo mówi się nad niezawodność i wygodą takiego transportu, lecz czas wszystko potrafi zweryfikować.

Jak wyglądałyby osiągi? Zakłada się, że podróż z jednego końca USA na drugie wybrzeże to czas około 45 minut. Z USA do Chin? Dwie godzinki. Kolej będzie dziesięciokrotnie tańsza od zwyczajnej linii.

Źródło – archiwum internetu. Wpis z 15.07.2013r. Pana Kacpra Mystkowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *