Google na wesoło, czyli jak przekrzywić wyszukiwarkę

Dzisiaj będzie coś na wesoło, żeby rozluźnić atmosferę pomiędzy różnymi artykułami. Znalazłem dość ciekawe strony, które warto oglądnąć. Nazbierało się tego wystarczająco, aby coś o tym napisać. Google jest marką kultową i w okół takich produktów nie zabraknie różnego rodzaju tworów. Czy to mających nas rozbawić, zadziwić, a być może po prostu zbić z tropu? Na początek przedstawię Wam kilka interesujących tricków z wyszukiwarką, które mogą uprzyjemnić Wam czas między jednym, a drugim szukaniem. Zaczynamy!

Wchodzimy na strone google.pl (czy też, .com to nie ważne) i możemy zrobić następujące rzeczy:

  1. Wpisując w okno wyszukiwania “askew“, całe google przekrzywi się o parę stopni w prawo. Ciekawe doświadczenie, trzeba spróbować. Najlepsze jest to, że po wpisaniu tego hasła, można dalej korzystać z wyszukiwarki. Po eksperymencie wystarczy odświeżyć stronę by wróciła do normalności.
  2. Gdy napiszemy w google “gravity” i otworzymy pierwszy link u góry. Cała strona spadnie z hukiem na dół. No niestety, jak już wszystko jest na dolę, to nie da się już nic wyszukać. (szkoda!)
  3. Klikając na “szczęśliwy traf” i nie wpisując żadnego tekstu wyświetlą się nam wyniki pokazujące tzw Google Doodles. Czyli okolicznościowe grafiki prezentujące się od czasu do czasu w oknie wyszukiwarki.
  4. Jest strona na której jest więcej zabaw z tą firmą. (link tutaj) Odnośnik prowadzi do tego co mi się najbardziej spodobało, czyli do interaktywnej gitary z logiem. Reszta może i też jest całkiem ciekawa, tylko niektóre są głośne.
  5. Teraz coś bardziej ekstremalnego. Wpisz “do a barrel roll“, tylko uważaj na pewne zawroty głowy, które może przysporzyć Ci ten eksperyment.
  6. To jest dopiero perełka. Hasło to “zerg rush“, po czym na ekranie pojawiają się… no właśnie co to jest, mi się kojarzy z zombie, ale chodzi zapewne o Starcrafta. Trzeba do nich strzelać, bo w innym przypadku zjedzą całą naszą stronę!

Wiersze z google

Ależ oczywiście, Polak potrafi! Jest bardzo interesująca strona zajmująca się tworzeniem wierszy na podstawie podpowiedzi z wyszukiwarki. Autor wpisuję pierwszy wyraz, a później na podstawie tego co zobaczy tworzy krótki utwór. Te małe dzieła z reguły są pozbawione rymów, jednak można zobaczyć z jaką fantazją ludzie potrafią wpisywać różne rzeczy.

Przykłady…

Tak o to wychodzi nam wiersz:

jesteśmy piękni
jesteśmy na wczasach
jesteśmy z przyszłości
jesteśmy w rodzinie pana jezusa

Przykład numer dwa:

kochałam a teraz nienawidze
kochałam Cię a Ty
kochałam go a on mnie zostawił
kochałam go a on mnie zgwałcił

Ostatni przykład:

odejdź, dopóki wiem, że wystarczy mi siły, by nie zatrzymać cię.
odejdź, dopóki wiem
odejdź, dopóki wiem, że wystarczy mi sił by nie zatrzymać cię.
odejdź, dziwko. jestem żonaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *