Simple Words – interaktywne karty do nauki języka

Poliglotą nie trzeba się urodzić!

Istnieje przekonanie,że aby rozmawiać z płynnością w wielu językach należy się z takim talentem urodzić. Otóż nie! Każdy ma taką samą możliwość nauczenia się języka obcego (obojętnie jakiego). Kluczem do powodzenia nauki języka jest chęć. Z punktu widzenia psychologii mózg zapamiętuje informacje które przychodzą mu z łatwością i przyjemnością. W małej ilości przypadków jest to standardowa nauka w ławce szkolnej.

Specjalistą językowym jak sam mówi, również nie urodził się Richard Simcott. Jest to brytyjski hiperpoliglota władający ponad 20. językami w tym również językiem polskim. Czytając, bądź oglądając szereg wywiadów z Simcottem, sam komentuje,że nauka języka obcego sprawia mu trudność jak każdej innej osobie. Przyczynę widzi w chęci i motywacji do poznawania kolejnych języków. Najważniejszym etapem jest dobranie odpowiedniej ,personalnej metody, która wymusi na nas chęć coraz głębszej nauki.

Dobierz metodę, która Cię zmotywuje

Według największych hiperpoliglotów światowych najważniejszym czynnikiem jest obranie personalnej drogi nauki języka obcego. Dobry sposób nauki to taki, który – skraca czas nauki słówek i reguł do minimum, przynosi oszczędność wkładanej energii i pieniędzy, dodaje motywacji i inspiracji w nauce każdego języka. Odpowiednia metoda nauki pełni rolę trenera, który napełnia ucznia dawką pozytywnej energii oraz siły.

3 motywujące zasady poznawania języków obcych

  • Szczególny talent językowy to nie wartość dziedziczna. Według najlepszych światowych poliglotów odgrywa on namniejszą rolę.
  • Każda osoba może nauczyć się każdego języka przynajmniej do formy komunikatywnej
  • Nie ucz się na siłę! Szkolna ławka niekoniecznie motywuje.

Simple Words – fiszki do szybkiej nauki każdego języka

Nazwa i rodzaj brzmi dla wielu osób znajomo. Na czym polega różnica? Simple Words to nie zwykłe fiszki do nauki języka obcego. Simple Words to forma interaktywnej karty do nauki języka przy użyciu komputera, tabletu lub nawet smartfona. Metoda obrazowania czterokrotnie zwiększa szansę na szybsze zapamiętanie danego słówka. Każda karta ma połączenie z obrazem oraz formę poprawnej wymowy.

Karty Simple Words bazują na metodzie skojarzeń. Po przeprowadzonych badaniach okazało się,że korzystając z tej metody aż 76% osób zapamiętało większą ilość słówek niż po pierwszym teście, w którym ta sama grupa uczyła się języka obcego bez simple words – własnymi metodami.

Prosta naturalna metoda nauki Simple Words

Nie jest to popularne zwykłe, mechaniczne wkuwanie słówek. Simple Word to coś więcej. Zestaw interaktywnych kart Simple Words nie posiada podręcznika. Według zaleceń specjalistów naukę z Simple Words należy podzielić na dwa razy. Aby zachować ciągłość ucz się rano i wieczorem (bezpośrednio przed snem). Najbardziej efektowne godziny pracy według ekspertów to między 10 a 15, po których następuje dla mózgu faza spoczynku. Druga tak efektywna faza jest własnie przed snem. Nie znaczy to jednak,że w innych godzinach, nauka z Simple Words jest bezużyteczna.

Odruchowe zwiększenie koncentracji

Nauka języków obcych z Simple Words, to nie ułatwienie. Ta metoda nauki wymusza naturalne skupienie, poprawienie koncentracji co w efekcie daje spotęgowane działanie wydajności mózgu. Po krótkim czasie (około 4dni) organizm przyzwyczai się do tego, osoba ucząca się nie będzie stresowała się kolejnymi etapami nauki przez co zapomni, że się uczy.

8 thoughts on “Simple Words – interaktywne karty do nauki języka

  1. Bardzo polecam tą metodę nauki angielskiego. Platforma do nauki wykonana jest profesjonalnie a zarazem jest prosta w obsługiwaniu. Szybko nauczyłam się wielu słówek. polecam

  2. Bardzo mi się podoba fakt, że mogę te fiszki zabrać ze sobą wszędzie na przykład przy użyciu telefonu. Bardzo mi się podoba ich forma. Nigdy nie byłam poliglotką, a nauka języka szła mi opornie (zwłaszcza w szkole, gdy mnie zmuszano), ale dzięki Simple Word odnoszę przyjemność z nauki, a co najważniejsze- jest to skuteczna metoda. Przynajmniej dla mnie. Jeśli miałabym wybierać jeszcze raz, to bez dwóch zdań, wybrałabym wznowu fiszki Simple Word. Gorąco polecam je również innym osobom, nie tylko tak opornym na naukę języków jak ja 😉 I to jest chyba największy plus- każdy dostosuje naukę do siebie i swojego poziomu. Nie tylko laik, ale i ekspert.
    To była jedna z najlepszych rzeczy, jakie w życiu zrobiłam! Gorąco polecam niezdecydowanym 🙂

  3. Jest absolutną prawdą, że aby nauczyć się języka obcego wystarczą chęci. Ale ważna są też samodyscyplina i determinacja. Często ważną (o ile nie najważniejszą, szczególnie na początku przygody z nauką języka obcego) rolę odgrywa nauczyciel – ja sama w szkole niechętnie uczyłam się języka angielskiego, ale moje podejście zmieniło się w momencie gdy rodzice, jeszcze w szkole podstawowej, wręcz zmusili mnie to uczęszczania na dodatkowe lekcje języka angielskiego. Nagle okazało się, że lekcja (nawet w ławce) nie musi być tak nudna i męcząca!
    Prawdą jest też, że najlepiej uczy się za pomocą skojarzeń i nie dotyczy to tylko języków obcych. Nie bez powodu na wszelkich kursach szybkiej nauki ciągle mówi się o mapach myśli i innych metodach mnemotechnicznych. Przy nauce języków jest to szczególnie przydatne, dlatego myślę że Simple Words może być niezwykle przydatnym narzędziem do nauki.

  4. zawsze uważałam że fiszki są świetnym sposobem nauki języków obcych. bardzo często polecam moim uczniom, żeby korzystali z takiej formy nauki. co ważne „simple words” mają opcje wymowy, bez czego po prostu nie da się nauczyć poprawnie języka. muszę przyznać, że nawet wśród szóstoklasistów to działa 🙂

  5. Simple Words zdecydowanie przyspiesza i ułatwia naukę języka angielskiego. W prosty sposób można pojąć naprawdę ciężkie do nauki rzeczy. Szybka wysyłka, cena rozsądna w porównaniu do jakości, polecam bardzo gorąco 🙂

  6. Od dawna wiadomo, że samouki chłoną wiedzę najchętniej i najlepiej. Chciałabym władać kilkoma językami, jednak nigdy nie potrafiłam przekonać się do fiszek. Są drogie oraz zbyt pracochłonne, jeśli chce się samemu je opracować, w dodatku wśród znajomych nie zauważyłam jakichś znacznych postępów w nauce języka po skorzystaniu z takiego sposobu nauki. Poza tym wkuwanie samych słówek to nie wszystko, gdyż dalej nie będzie się wiedziało, jak ich użyć w budowie całych wypowiedzi. Lepsza jest bezpośrednia komunikacja – wtedy człowiek uczy się wszystkiego na raz. Co jak co. spróbuję simple words…

  7. Nigdy jeszcze nie słyszałam o takich kartach. Ale brzmi naprawdę nieźle. Od zawsze mam problemy z nauką języków obcych, a takie interaktywne fiszki mogłyby mi ułatwić sprawę. Muszę koniecznie polecić kilku znajomym i sama je kupić. Jestem przeszczęśliwa, że trafiłam na ten artykuł na kulnaro.pl 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *