LibreCoin – poznaj walutę przyszłości

Coraz więcej Polaków myśli o inwestycji w kryptowaluty. Przyczyniają się do tego opowieści o ludziach inwestujących niegdyś w wirtualną walutę kilkaset złotych, którzy po latach zostali milionerami. Pojawia się zatem pytanie, jakie szanse na kryptogiełdzie mają nowo wprowadzone kryptowalty, takie jak Librecoin?

Poznajmy czym jest kryptowaluta

LibreCoin - kup terazNa początek watro wyjaśnić, czym jest kryptowaluta. Kryptowaluty nie są w tej chwili standardowym środkiem płatności w żadnym państwie, a jednak mają swoją wartość i są wymienialne na waluty krajowe. Na czym wobec tego polega ich siła?

Kryptowaluta, czyli waluta kryptograficzna, to cyfrowy środek płatności, używający kodu kryptograficznego do tworzenia nowych jednostek samej siebie oraz do zabezpieczania transakcji pomiędzy użytkownikami. Kryptowaluty, w przeciwieństwie do walut narodowych, nie są zarządzane ani emitowane przez banki centralne oraz kontrolowane przez rządy. Kryptowaluta reguluje się automatycznie, poprzez technologię Blockchain, zapewnia anonimowość transakcji oraz niezależność od wszelkich organów zewnętrznych, włącznie z własnym twórcą.

Istnieje mnóstwo rodzajów kryptowalut, różniących się sposobem traktowania bloków, łańcuchów oraz wydobycia. Jednym z nich jest bitcoin uznawany za standardowy przykład kryptowaluty, który bazuje na przestarzałym systemie. Znajdziemy także wspomniany Librecoin, czyli kryptowalutę nakierowaną na transakcje detaliczne, dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii odpowiadającej współczesnym wymaganiom użytkowników.

Jak powstaje kryptowaluta i jak w nią inwestować

Kryptowaluta stworzona przez jednego programistę lub zespół koderów, a po jej wypuszczeni, twórca nie ma nad nią żadnej władzy.

Aby inwestować w kryptowalutę, należy posiadać portfel wirtualny oraz zakupić jednostki lub samemu wykopać blok. Kopanie wydaje się często lepszym wyjściem, intuicyjnie bowiem jest darmowe – w praktyce naraża na koszty związane z pobieraniem prądu, chłodzeniem oraz używaniem się komputerów i innych narzędzi kryptogórnika. Kupić kryptowalutę natomiast na ten moment można wszędzie, od wirtualnych kantorów po specjalne rynki kryptowalutowe. Niektóre waluty, taki jak wspomniany Librecoin można uzyskać poprzez finansowanie crowdfundingowe technologii.

Czym jest Librecoin i czym się wyróżnia

Problemem klasycznych kryptowalut są znaczne ograniczenia transakcyjne, wysokie prowizje oraz powolny przepływ funduszy. Dzieje się tak, gdyż istniejące na rynku wirtualne waluty nie radzą sobie z płatnościami internetowymi, zwłaszcza detalicznymi. Płatność detaliczna za pomocą kryptowalut na ten moment praktycznie nie istnieje. Powodem takiej sytuacji jest fakt, iż twórcy kryptowalut nie przewidywali, że  wirtualna waluta może faktycznie posłużyć jako wirtualny pieniądz. Odpowiedzią na ten problem jest Librecoin, który powstał w konkretnym celu – by rozwiązać problemy i znacząco usprawnić płatności detaliczne.

Librecoin to wirtualna waluta dostosowana do potrzeb współczesnego klienta, inwestora i internauty. Stworzona została przez zespół specjalistów w skład których wchodzą Brian Johnson – specjalista ds. walutowych platform transakcyjnych, Andy McDonald – specjalista ds. technologii blockchain, Garett Fox – specjalista ds. technologii blockchain oraz Anthony Adams – specjalista ds. cyberbezpieczeństwa. Każdy z wspomnianych panów jest profesjonalistą w swoim fachu.

Librecon nakierowany jest na płatności detaliczne, włączając to bardzo szybki przekaz danych i akceptacji, oraz rozbudowaną platformę dla użytkowników oraz programy lojalnościowe. Librecoin jest od samego początku przygotowany, aby jego parametry sprawiały, że będzie dobrą walutą do wielu powtarzalnych płatności jednostkowych. Dzięki tej technologii Librecoin odpowiada współczesnym wymaganiom i może doprowadzić do rewolucji w świecie kryptowalut.

Librecoin w świecie kryptowalut – badania i sytuacje potwierdzające jego wyjątkowość

Na zlecenie zespołu Librecoin niezależna grupa badaczy przeprowadziła analizę skuteczności wykorzystania nowej kryptowaluty. Stu użytkownikom sieci otrzymało dostęp do wykorzystania Librecoin na okres dwóch miesięcy, w czasie których  waluta mogła być użytkowana, jako wirtualny płatnik. Według wyników, aż 98% użytkowników pozytywnie oceniała wykorzystanie kryptowaluty dostrzegając w niej ogromny potencjał.

Podobne badanie przeprowadzono na przykładzie innej popularnej kryptowaluty bazującej na klasycznej technologii. Okazało się, że aż 89% użytkowników było niezadowolonych. Według ankietowanych powodem takiej sytuacji był zbyt duży okres potwierdzenia transakcji, niski poziom zabezpieczeń, znaczące ograniczenia przy zakupach międzynarodowych oraz bardzo duże prowizje przy międzynarodowym przelewaniu środków.

Analiza badań dała wiele ważnych odpowiedzi twórcom Librecoin, którzy w rzeczywistości udostępnili kryptowalutę będącą jeszcze w pierwszej fazie prób i tekstów. Bazując na odpowiedziach oraz uwagach użytkowników, analitycy poznali wady i zalety kryptowalut. Wiedza ta będzie bardzo przydatna w czasie drugiej fazy pracy nad Librecoin.

Dlaczego warto inwestować w Librecoin

Kryptowaluta LibrecoinLibrecoin znajduje się obecnie w drugiej fazie tworzenia i jako projekt crowdfundingowy potrzebuje wsparcia inwestorów. W zamian za to mają oni możliwość zakupienia tejże waluty za naprawdę niewielkie pieniądze – kwotę dużo mniejszą, niż zapewne będzie wart Librecoin po wypuszczeniu na rynek. Jest to więc idealna okazja dla tych, którzy chcą kupić tanio, a sprzedać bardzo drogo, porównywalna do sytuacji Bitcoina sprzed siedmiu, ośmiu lat, gdy kosztował dosłownie grosze.

Projekt Librecoina ma też szanse powodzenia, ponieważ na rynku istnieje widoczna nisza do wypełnienia, związana z płatnościami detalicznymi za pomocą kryptowalut, oraz widać ogólne zainteresowanie tego rodzajem rozwiązań.

Opinie o Librecoin – potwierdzenie specjalistów i ludzi na forach

Librecoin jest jeszcze mało popularny w Polsce, pomimo że w innych krajach zyskał całkiem spore zainteresowanie. Szczególnie dobrze wypowiadają się na jego temat inwestorzy i specjaliści rynku azjatyckiego.

Chiny przeżywają renesans płatności mobilnych. Próbowano wprowadzić płatności za pomocą największych kryptowalut, zamiast tradycyjnych transakcji w juanach, nie przyjęło się to ze względu na techniczne niemożliwości. Rynek chiński jest otwarty na alternatywne rozwiązania. Pośrednicy przy płatnościach mobilnych pobierają duże prowizje, bo nie mają konkurencji. Nikt nie zrezygnuje z płatności mobilnych, bo w kraju są bardzo rozpowszechnione. Nawet przy kasach płaci się telefonem. Jednak czekamy na możliwość płatności bez udzielania prowizji pośrednikowi.

Shen Jinbing, specjalista ds. rynku mobilnego, źródło: arena-international.com

Amerykanie również uważają, że płatności oparte na kryptowalutach mogą mieć duże znaczenie w przyszłości.

Nadzieję dawało przez pewien czas Ripple, ale widocznie ta kryptowaluta skręciła w sektor transferów międzybankowych. Librecoin pod tym względem wydaje się dobrze zoptymalizowanym projektem, trafiającym nade wszystkim w potrzeby konsumenckie. Warto śledzić ten projekt, chociażby dla przekonania się, czy wyprze topowe kryptowaluty oraz jak rynek zmieni się w ciągu najbliższych lat.

Arana Davidson, specjalistka ds. Kryptowalut, źródło: arena-international.com

Przyszłość Librecoin – dlaczego ma szansę generować zysk

LibreCoin - kup terazJaka będzie przyszłość Librecoin? Na to pytanie starają się odpowiedzieć jego twórcy. Obecnie Librecoin jest jeszcze w drugiej fazie rozwoju, co przekłada się na jego niewielką cenę. Jednak, gdy proces ten dobiegnie końca, a waluta zostanie wprowadzona do użytku, ma ona ogromną szansę na zagospodarowanie obecnej niszy i znaczący wzrost swojej wartości.

Trzeba również przyznać, że plan działania twórców Librecoin wygląda obiecująco, oferując uproszczone płatności za pomocą tokenów, aplikację, ochronę przed cyberprzestępczością oraz program lojalnościowy. Jest to coś, czego na ten moment brakuje, zwłaszcza przy monopolu pośredników płatności (jak Paypal) i rosnącym popycie na systemy płatności mobilnej. Zalety te mogą się przełożyć na zainteresowanie inwestorów i regularny wzrost wartości waluty na kryptogiełdzie.

Librecoin wygląda na bardzo interesujące aktywo inwestycyjne, gdyż jego twórcy mają rzeczywiste plany dotyczące tej waluty oraz oprogramowania z nią związanego.

Start sieci Librecoin planowany był początkowo po roku 2020, z uwagi jednak na szybki rozwój oraz zmieniające się trendy na rynku, twórcy uważają, że uda im się wprowadzić produkt znacznie szybciej. Jeśli więc ktoś chce inwestować w Librecoina, może to być ostatnia chwila, kiedy jest on tani i łatwo dostępny. Jeśli bowiem plan się powiedzie, ta kryptowaluta podrożeje wielokrotnie zaraz po wprowadzeniu własnego systemu detalicznych płatności.

LibreCoin - kup terazWażna informacja:
Dla wszystkich zainteresowanych kryptowaluta – Librecoin. Pierwszych 1000 klientów, którzy zakupią tę kryptowalutę za pośrednictwem poniższego linku mają gwarancję wyjściowej ceny.

Chcę zamówić LIBRECOIN

+ korzystam z gwarancji wyjściowej ceny

Promocja cenowa producenta trwa tylko do 2018.05.24 23:59

14 thoughts on “LibreCoin – poznaj walutę przyszłości

 1. Czy ja wiem czy taki biznes na tym? kupiłem za 870zł a sprzedałem za 1370… niby 500zł ale trzymałem tego librecoina cały miesiąc… j asię nastawiam na szybkie duże zyski… jakbym miał z 8700 do zainwestowania to już coś by było ale przy mniejsyzch sumach do 1000 to trzeba sie zastanowic czy warto czekac miesiac za 500zł

 2. Udało mi się kupić librecoina jeszcze w pierwszej fazie, zanim zaczęła się faza testowa. Z perspektyw portali newsowych i analitycznych ma całkiem duże szanse na kilkutysięczną stopę zwrotu:)))

  1. no ja liczę na to samo… już gdzieniegdzie wchodzi na poziom 157zł/100 jednostek. W tak krotkim czasie zapowiada się całkiem przyzwoity napływ gotówki

 3. witam serdecznie, za to ja kupiłam ponad 50 zestawów pakietów po 100 jednostek Librecoina. Pierwszy raz w życiu zaufałam marketingowemu emailowi. Teraz jestem po 50groszy na sztuce do przodu. W pierwszej fazie Librecoin był za zaledwie 87gr za jedną jednostkę…ciekawe jaka będzie cena w przewidywanych kolejnych transzach, z tego co wiem ma być ponad 8 różnych progów do wejścia na giełdę więc chyba im wcześniej tym lepiej.

 4. ja ogarnąłem librecoina już pod koniec listopada na pierwszym wypuszczeniu go. Póki co jestem zadowolony, bo pierwszą transzę sprzedałem z zyskiem50gr na sztuce. teraz kupiłem ponownie za 137zł i czekam aż wzrośnei do 157zł i znowu sprzedaje. Mysle ze jeszcze sporo czasu na kupowanie i sprzedawanie go będzie

 5. odkąd przestałem grać na altach zacząłem się interesować inwestowaniem właśnie w takie alternatywy. Niby zysk nie jest wielki. Jak się na początku dobrze kupi to z 10.000 zrobiłem ponad 14,500zł więc na znikome ryzyko tego , że Librecoin niewiadomo jak spadnie to jest całkiem dobry wynik. Na początek dobre dla każdego

 6. Problem Librecoina według mnie jest taki, że nie wszyscy chyba go dobrze rozumieją. Po pierwsze mylą go z libracoinem… no ale po co kogoś nawracać skoro sam na tym zarabiam:) Pozdro dla kumatych!!!!

 7. witam, mam taka sprawę do tych co już zainwestowali i znają prognozy kursu librecoina i wiedzą co to takiego/co to jest.
  Otóż, jestem zarejestrowana na wielu giełdach bitbay etc. i czasami dzwonią do mnie ze specjalnymi ofertami. Niedawno zaproponowano mi przedwczesną inwestycję w Librecoin. Jakoś do tego nie byłam optymistycznie nastawiona… Wyjściowa cena która mi zaproponowali to było 87zł… teraz już wszędzie kosztuje po 137zł…a na innych portalach nawet po 157zł… Czy uważacie że jeszcze niwszystko stracone i mogę zainwestować???
  z gory dzieki za odpowiedź

 8. jak widze tych wszystkich inwestorów zachwycającymi się bitcoinem to az mi ich żal. Każdy chyba jednak zna jego historię od podszewki i trzeba sobie jasno powiedzieć, że na bitcoinie już sie zarobić nie da. Jedyną słuszną drogą są nowopowstające krypto i internetowe waluty takie jak librecoin. W razie co inwestycja jest niewielka a ewentualne zyski są w conajmniej 4cyfrowej stopie zwrotu wiec hcyba warto

 9. Warto zauważyć, żeby nie pomylić dwóch produktów- jedna to jest waluta państwowa Libra Coin – a na polskim rynku testują LIBRECOIN !!!! Wczoraj czytałam cąły artykuł na temat tej pierwszej przez co ludzie się negatywnie wypowiadali, bo prace nie są skończone już któryś miesiąc. Ja mam kilkadziesiąt pakietów librecoina i czekam na wejście na giełdę. Ciekawe czy faktycznie będzie to BitBay……………………………….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *